Контрнаступ ЗСУ на північний схід від Харкова змусив війська РФ провести передислокацію, – експерти

За добу 8 травня путінська армія не досягла значного просування на жодному з напрямків у війні проти України. Контрнаступ ЗСУ на північний схід від Харкова змусив окупантів передислокуватися до облцентру замість того, щоб посилити свої операції, які застопорилися в інших місцях на сході України.

Таку оцінку російської наступальної кампанії дали в Інституті вивчення вони (Institute for the Study of War, ISW). За словами експертів, сили РФ продовжують свої спроби вийти до адмінкордонів Донецької й Луганської областей, але не досягли суттєвих територіальних успіхів з моменту захоплення Попасної 7 травня.

Зазначається, що нині російські загарбники, ймовірно, концентруються в Бєлгороді (РФ), щоб посилити свої зусилля на півночі Харкова й запобігти наближенню контрнаступу ЗСУ до українсько-російського кордону.

Водночас підрозділи окупантів, які перебувають під Ізюмом, не проводили звідти підтверджених ударів на жодному напрямку. Натомість вони зосередилися на перегрупуванні, поповненні й розвідці українських позицій, щоб продовжити наступ на південний захід і південний схід від Ізюма – до Барвінкового та Слов’янська.

“8 травня росіяни посилили наземні, повітряні та артилерійські атаки у Донецькій і Луганській областях. Українські джерела повідомили, що Сили оборони вийшли з Попасної, і це підтверджує той факт, що росіяни встановили повний контроль над містом за останні кілька днів”, – йдеться у матеріалі.

У ISW підкреслюють, що наміри окупантів вийти на адміністративні кордони Луганщини та Донеччини підтверджуються кадрами в соціальних мережах тривалих боїв на існуючих лініях наступу військ РФ.

Відео дня:

Також українські джерела повідомили про активні бої у Білогорівці, Воєводівці та Лисичанську. На думку військових аналітиків, це вказує на те, що російські сили можуть вдатися до оточення Сєвєродонецька з півдня (на підтримку операцій у Рубіжному) і просуватися на захід до кордону Луганської області.
Окупанти зосередилися на перегрупуванні військ – ISW

Посилаючись на ті ж дані Генштабу, вони наголосили, що частини російської 90-ї танкової дивізії діють навколо Лимана в районі селищ Шандриголово та Олександрівка, які розташованы менш ніж за 20 км від кордону Донеччини.

“Російські війська продовжували свої наземні атаки, просуваючись до кордонів Донецької та Луганської областей, але не домоглися жодних територіальних завоювань. Вони штурмували металургійний комбінат “Азовсталь” і робили зусилля з економічної інтеграції окупованого Маріуполя в більш широку російську економіку”, – підсумували в ISW.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Контрнаступ ЗСУ на північний схід від Харкова змусив війська РФ провести передислокацію, – експерти