Connect with us

Новини

Контррозвідка Управління СБУ в Івано-Франківській області затримала учасника партії Віктора Медведчука

Контррозвідка Управління СБУ в Івано-Франківській області затримала учасника партії Віктора Медведчука «Український вибір».
За даними слідства, він займався підготовкою до повалення конституційного ладу в Україні, координуючи свої дії з представниками російських спецслужб.
Житель Києва, колишній радянський офіцер з бойовим досвідом, вступив до партії Віктора Медведчука у 2015 році. Активно просував у публічному просторі антидержавні проросійські наративи про «внєшнєє управлєніє» та «одін народ». Обстоював необхідність т. зв. «народовладдя» та закликав «брати владу в свої руки».
Знову активізувався напередодні російського повномасштабного вторгнення. На випадок приходу росіян у нього була готова концепція «народного самодержавства». Вона передбачала захоплення влади та зміну зовнішньополітичного вектору.
План включав розпуск органів влади, зміну конституційного ладу на так зване «народне віче», повалення фінансово-банківської системи, економічної системи, міжнародних відносин, земельних відносин, а також проведення «вічового суду» над представниками влади та опозиції.
Підтримував постійний контакт з представниками російських спецслужб. У координації з ними створив разом зі своїми однодумцями розгалужену мережу фейкових громадських організацій на території України. Ці організації використовувалися для насадження антиукраїнських ідей, майбутньої реалізації планів зі зміни влади, а також з метою пошуку відповідного фінансування.
Під час обшуків за місцями проживання та реєстрації фігуранта слідчі СБУ вилучили:
🔹 документацію та печатки “громадських організацій”;
🔹 заборонену символіку;
🔹 лист з адміністрації президента рф про отримане звернення;
🔹 стартові пакети російського мобільного оператора;
🔹 комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, чорнові записи з доказами протиправної діяльності.
Вирішується питання щодо оголошення фігуранту підозри за ст. 109 Кримінального кодексу України – дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.
Викриття протиправної діяльності проводили слідчі й оперативники Управління СБУ в Івано-Франківській області у взаємодії з Департаментом контррозвідки СБУ та Головним слідчим управлінням СБУ за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.
Прокоментуйте:
Advertisement