Кремль готує ескалацію на фронті, тому й економить “Калібри”, – військовий експерт

Найближчими тижнями може відбутися ескалація на фронті, головним чинником якої буде погода. Готуючись до цього етапу, країна-терорист Росія накопичуватиме запаси ракет “Калібр” і не витрачатиме їх для завдавання масштабних ударів по Україні до його початку. До ескалації готуються і українська армія, і армія окупанта, активні бойові дії можуть розпочатися ще до того, як цьому сприятимуть погодні умови. Такий прогноз в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL озвучив співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник, передають Патріоти України.

“Що стосується перспективи ескалації в плані наступу та контрнаступу, то абсолютно очевидним є те, що підготовка до цього іде як з українського, так і з російського боку. Ключовим фактором будуть погодні умови”, – наголосив він.

У цьому контексті експерт пояснив, що для застосування важкої техніки вкрай важливим є стан ґрунту – він має достатньо висохнути. Проте він припустив, що “кожна зі сторін намагатиметься перехопити ініціативу, тобто упередити дії противника та нав’язати свою гру”, а отже, хтось може не дочекатися моменту, доки ґрунт стане придатним для активних військових дій.

“Згідно з більшістю прогнозів, це має статися у середині квітня. На той час, очевидно, вже встановиться суха погода, але якщо одна зі сторін почне наступ раніше, інша сторона також буде вносити корективи”, – спрогнозував Мельник.

Говорячи про носії ракет “Калібр”, що наразі перебувають у Чорному морі, експерт зауважив, що їх можуть використовувати для атак по Україні, але не таких масованих, які були у попередній період. “Один з обмежувальних факторів полягає в тому, що Росія накопичує певні запаси для того, щоб проводити ці атаки в момент, коли буде очікуваний наступ”, – пояснив експерт.

Джерело: Обозреватель
Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN