Креслення шпонкових і штифтових з’єднань

Зображення шпонкових з’єднань. Одне з найпоширеніших рознімних з’єднань деталей — шпонкове (див. рис. 209).

Шпонка призначена для з’єднання вала з посадженою на нього деталлю: шківом, зубчастим* колесом, маховиком та ін. Щоб шків обертався разом з валом, у них прорізують пази (шпонкові канавки), у які закладають шпонку.

На рисунку 222 наведено наочні зображення деталей шпонкового з’єднання. Стрілками показано, як вони з’єднуються. На наочному зображенні з’єднання призматичною шпонкою (рис. 223) втулку показано в розрізі, щоб добре було видно шпонку. На поличках ліній-виносок зазначено цифри. Вони відповідають номерам, які присвоєно деталям.

Креслення деталей, що входять до складу з’єднання, наведено на рисунку 224, а складальне креслення — на рисунку 225. Зверніть увагу, що на складальному^ кресленні шпонку показано не розсіченою. Як вам уже відомо, так роблять, якщо січна площина проходить уздовж суцільної (непорожнистої) деталі.

На кресленні з’єднання призматичною шпонкою показують невеликий проміжок — зазор між верхньою площиною шпонки і дном канавки у втулці.

Кожна шпонка на складальному кресленні має умовне позначення. Наприклад, запис Шпонка 12 X 8 ХбО означає, що призматична шпонка має такі розміри: ширина 12 мм, висота 8 мм, довжина 60 мм. Запис Шпонка сегм. 8X15 читають так: шпонка сегмента, товщина 8 мм, висота 15 мм.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Креслення шпонкових і штифтових з’єднань