Connect with us

Новини

Кричуща несправедливість! Пенсії суддів за рік зросли до 97,7 тис. грн! А більша частина українців отримує до 3 тис. грн на місяць

Published

on

В Україні пенсії суддів із квітня 2022-го до квітня 2024-го збільшилися на 5,3 тис. грн і становили 97,7 тис. грн на місяць. При цьому, за останніми даними, більша частина українців на заслуженому відпочинку отримує пенсію у розмірі до 3 тис. грн.

Це випливає із даних звіту ПФУ, який є у розпорядженні OBOZREVATEL. У своїх пресрелізах Пенсійний фонд перестав вказувати розмір пенсій суддів, проте у звітах фонду все ще вказують окремим рядком розмір виплат для суддів у відставці. Їхня пенсія за законом називається “довічним утриманням”, проте гроші також виплачуються з бюджету ПФУ.

Пенсія судді

Загалом станом на квітень 2023-го пенсії одержують 10 млн 697 тис. українців. За рік кількість пенсіонерів скоротилася на 96 тис. Середня пенсія по країні становить 5,2 тис. грн. Проте більша частина пенсіонерів (3,1 млн) отримує виплати у розмірі до 3 тис. грн. Від 3 тис. до 4 тис. грн отримують 2,2 млн українців на заслуженому відпочинку.

Advertisement

Середня пенсія за інвалідністю становила 4,2 тис. грн, а пенсія за вислугою років (нею можуть скористатися пільгові категорії, наприклад, шахтарі) станом на 1 квітня 2023 року склала 9,1 тис. грн.

Близько 2,7 млн пенсіонерів продовжують працювати на заслуженому відпочинку. Їхня середня пенсія становить 5,4 тис. грн. Соціальна пенсія (її одержують ті, хто не має достатньо стажу) – 2,4 тис. грн.

Як раніше писав OBOZREVATEL, в Україні частині пенсіонерів можуть скоротити розмір виплат. Ідеться про тих людей, які отримують пенсії, працевлаштувалися і не повідомили про це протягом 10 днів у Пенсійний фонд.

джерело

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement