Кубраков розповів, коли в Україні закінчиться дефіцит бензину

Стабільні поставки палива в Україну з ЄС налагодять восени. Це дозволить забезпечити потреби українців та ліквідувати черги на АЗС.

Про це міністр інфраструктури України Олександр Кубраков розповів в інтерв’ю Financial Times. Ліквідувати дефіцит вдасться завдяки довгостроковим контрактам на постачання.

“Весь український імпорт – з ЄС. Раніше використовували тільки найближчі до нас країни та порти у Польщі та Румунії, зараз імпортуємо з Бельгії, Нідерландів”, – пояснив Кубраков.

Раніше повідомлялося, що українські АЗС збільшили запаси пального – тепер бензину та дизеля у сховищах вистачає на 7-8 днів, а не на 2-3 дні. Однак цього недостатньо: щоб зникли черги за паливом, запаси потрібно наростити ще вдвічі, до 14-16 діб. Це довоєнний рівень.

Відео дня:

Про це повідомила перша віце-прем’єр-міністр, міністр економіки України Юлія Свириденко. За її словами, збільшувати запаси наразі можна лише за рахунок зростання імпорту нафтопродуктів. З березня-квітня Україна вже переорієнтувала 97% каналів постачання пального.

“У травні Україна імпортувала 380 тис. т нафтопродуктів, що вдвічі більше, ніж у квітні. За підсумками червня очікуємо на імпорт 600 тис. т ресурсу”, – сказала міністр.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Кубраков розповів, коли в Україні закінчиться дефіцит бензину