Кулеба прокоментував слова Макрона щодо “вирішальних найближчих днів” для України

Президент Франції Еммануель Макрон раніше заявив, що найближчі дні можуть стати вирішальними у питанні деескалації навколо України. Голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав не сприймати його слова буквально і зазначив, що зараз потрібно не прив’язуватись до календаря, а продовжувати працювати.

Він зазначив, що Макрон – досвідчений політик, і, звичайно, він має свої відчуття щодо ситуації, що склалася, після спілкування з лідерами України та РФ. Таку заяву Кулеба зробив у середу, 9 лютого, під час брифінгу для ЗМІ, який транслювався на Facebook-сторінці МЗС України (щоб подивитись відео, доскролльте сторінку до кінця).

“Нам, нагадаю, обіцяли війну до кінця грудня, потім у середині січня, потім до кінця січня, потім на початку лютого – але ми все ще, дякувати Богу, знаходимося в дипломатичному процесі”, – сказав глава МЗС.

Міністр додав, що зараз країни, спілкуючись одна з одною, намагаються визначити межі допустимих компромісів і вирішують, яких заходів слід вжити, щоб вивести ситуацію з глухого кута.

Нагадаємо, що Кулеба також заявив, що під час зустрічі із Зеленським Макрон не говорив про “фінляндизацію” нашої країни та відмову України від прагнення стати членом НАТО.

Дипломат наголосив, що жодної “зради” не було і бути не може.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 8 лютого Макрон приїжджав до України з робочим візитом. Він зустрівся з главою держави Володимиром Зеленським, щоб обговорити політичну кризу і напруженість на українсько-російському кордоні. Підсумки зустрічі ви знайдете у нашому матеріалі за посиланням.

До цього Макрон був із візитом у Москві. Після переговорів із Путіним президент Франції заявив, що Росія і Франція мають різні погляди на вирішення кризи в європейському регіоні, однак точки дотику є. Він запевнив, що переговори триватимуть, щоб уникнути ескалації.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )