Курс долара в Україні раптово розвернувся: як та чому зміниться вартість валюти

Найближчого тижня курс долара в Україні може знизитися з 28,3 до менш ніж 28 грн. З одного боку, ринок уже адаптувався до новин про можливу нову військову агресію з боку Росії, з іншого – іноземці значно скоротили покупку українських державних боргових паперів (ОВДП). Тому не варто очікувати, що курс “американця” повернеться до позначки 27 грн.

Докладніше про те, як і чому зміниться курс валют в Україні, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Що буде з доларом у найближчому майбутньому?

Долар почав різко дорожчати в січні, а вже на початок лютого його вартість впевнено наближалася до позначки 28,5 грн. Так гривня відреагувала на великий потік новин про загрозу повномасштабного вторгнення РФ, який переважно формувався західними політиками та ЗМІ, які у своїх твердженнях посилалися на анонімні джерела.

Ще одна погана новина полягає в тому, що українські ОВДП перестали мати попит. Так, 2 лютого держбюджет отримав лише 213,8 млн грн – це найгірший результат за останні кілька років. У інвесторів залишився інтерес лише до “коротких” паперів. Загроза великої війни з Росією та неринкові ставки стали головними причинами “провалу” розміщення. Поточна дохідність ОВДП нижча за показники споживчої інфляції. Обсяг вкладень нерезидентів у цьому активі з початку року скоротився на 13,58 млрд. грн – до 79,07 млрд. грн.

Крім того, державні банки почали купувати долари для “Нафтогазу”, який займається закупками блакитного палива та має виконувати міжнародні зобов’язання.

“Третього лютого темпи зміцнення гривні щодо долара США сповільнилися. На міжбанк, як і раніше, виходять нерезиденти з покупками іноземних валют. НБУ на ринку не з’являвся, проте державні “Укргазбанк” та “Укрексімбанк” купували іноземну валюту на користь енергетичної компанії “Нафтогаз”, – каже аналітик Roboforex Андрій Гойлов.

Як змінювався курс долара в Україні

В умовах політичної стабільності НБУ залишається ключовим гравцем на міжбанку. Регулятор з метою поповнення резервів почав виходити на ринок із валютними інвестиціями для придбання. Інакше українська валюта зміцнилася б суттєвіше.

“Імовірно, що наступного тижня гривня щодо долара США зміцниться до рівня 28,15. Єдина європейська валюта з високою імовірністю ослабне до позначки 31,85″, – прогнозує Гойлов.

Поки військові та політичні експерти сперечаються щодо геополітичної напруги, ринок однозначно розцінює останні події та заяви світових лідерів як деескалацію, каже старший аналітик “Альпарі” Вадим Йосуб.

“На найближчий тиждень у разі відсутності нових загострень із РФ ми очікуємо зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку торгуватиметься за тиждень близько 27,7 грн. Готівковий долар у банках торгуватиметься по 27,6/27,8 грн”, – вважає експерт.

Гривня трохи зміцниться найближчими днями, вважають експерти.

Чинник США

Також очікується, що на гривню впливатиме ситуація у США. Одні учасники ринку вважають, що сильна економіка Штатів та корпоративна звітність переважують усі негативні фактори, внаслідок чого особливої потреби в доларі як в активі-притулку немає.

І справді, близько 80% усіх опублікованих фінансових звітів за четвертий квартал 2021 року виявилися кращими, ніж навіть обережні прогнози експертів, зазначає аналітик TeleTrade Сергій Родлер.

Але інші учасники ринку розраховують на серйозне посилення монетарної політики Федеральної резервної системи США (аналог НБУ), тому воліють розміщувати свій капітал у безпечних гаванях на кшталт американської валюти.

Ситуацію може прояснити звіт США щодо зайнятості, вихід якого очікується найближчим часом. Побоювання, що він виявиться слабким, стримують курс долара. Адже в такому разі це буде сигнал щодо необхідності подальшого стимулювання. А ось якщо дані виявляться дуже сильними, то “американець” може отримати друге дихання і з новими силами спрямувати вгору. “У короткостроковій перспективі очікуємо курс гривні поблизу позначки 28,2 за долар“, – додає Родлер.

Маневри росіян можуть завдати удару по курсу долара в Україні, зазначають аналітики.

Що зрештою? Аналітики сходяться на думці, що до 11 лютого на українців чекає помірне зміцнення гривні. Долар дешевшатиме, проте ситуація може швидко змінитися. Все залежатиме як від загрози нового російського вторгнення, так і від монетарної політики США.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN