Connect with us

Новини

Курс долара в Україні зросте: МВФ спрогнозував девальвацію гривні, найбільш негативний прогноз шокує

Published

on

МВФ спрогнозував девальвацію гривні. За позитивного сценарію розвитку подій на ринку валюти курс долара в Україні зросте до 53 грн, а за негативного до 66 грн, передають Патріоти України.

Прогнозами Міжнародного валютного фонду поділився голова аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій. Згідно з базовим сценарієм Меморандуму з МВФ, у 2023 році середній курс долара становитиме 40,7 грн. У МВФ вважають, що до 2026 року валюта подорожчає до 53,5 грн. Аналітики припустили, що знецінення національної валюти буде поступовим – у 2024 році курс долара зросте до 48 грн, а у 2025-му – до 51,2 грн.

Песимістичний прогноз передбачає курс долара у 2026 році на рівні 66,5 грн. У 2023-му він становитиме 44,5 грн, у 2024-му – 55,4 грн, а у 2025-му – 62,2 грн.

Яким буде курс долара до кінця 2023 року

Ректор Міжнародного інституту бізнесу професор Олександр Савченко прогнозував коридор для курсу долара в межах 36 і 45 грн. Він наголосив, що ситуація залежатиме від допомоги західних партнерів, економічної політики та успіхів на фронті. На думку Савченка, після війни, яка завершиться нашою перемогою, в Україні відбудуться позитивні зміни.

Advertisement

“Можна закінчити війну з курсом, наприклад, у 40 гривень за долар. А через кілька місяців після перемоги гривня почне посилюватись. Тобто курс буде 38, а потім і 36 за долар. Поясню чому: передбачається великий приплив іноземних інвестицій”, – цитує експерта ТСН.

Економіст порадив, у якій валюті краще зберігати гроші. Тим, у кого їх мало, варто тримати заощадження у гривні. Люди з значним капіталом можуть перевести їх у долари та євро. Гривню потрібно витрачати у першу чергу. Якщо тенденція до зміцнення гривні збережеться, є сенс витрачати долари.

Прокоментуйте:
Advertisement