Легендарний ведучий поховав маму, дружину і помер сам

Легендарний ведучий поховав маму, дружину і помер сам Новини

Олександр Бєляєв – кандидат географічних наук, який більше 20 років вів прогноз погоди і не хотів кидати улюблену роботу, навіть коли сильно захворів.

Але все ж важка хвороба все вирішила за нього… Відкрито про рак Бєляєв заговорив лише в 2017 році, коли знав про страшний діагноз вже 6 років. Йому важко давалися ефіри в останні роки, так як після кожного короткого запису йому доводилося лежати. Про це повідомляє видання“Співрозмовник”.

Саме рак позбавив життя його дружину і маму, а 20 липня і самого Олександра. 5 січня, йому виповнилося б 72 роки, тому пропонуємо згадати, яким незвичайним людиною він був. Він ріс у родині керівника Брянського автозаводу і працівниці культури, і в дитинстві обожнював грати в солдатиків і читати книги радянського історика Євгена Тарле.

“Так прийшла любов до карт. Потім прийшли подорожі, відкриття нових земель, став збирати марки. Телевізорів тоді не було – марки стали вікном у світ. Розігрував всякі завоювання, відкриття Америки Колумбом. І звичайно, після закінчення школи вступив на географічний факультет МДУ. Природно, манили океани, моря, річки. Ось так і потрапив на кафедру гідрології”, — ділився Бєляєв.

Згодом він грав у театрі МДУ і вивчав систему Станіславського та етюди. Далі в Інституті географії РАН він пройшов довгий шлях від простого інженера до заступника директора, зумівши заснувати групу “Меркатор”, яка створювала метеорологічну інфографіку для холдингу “Метео-ТВ”. На телеканалі НТВ виникла ідея запросити вченого на посаду ведучого “прогнозу погоди” замість професійного диктора, тому на телебачення Олександр Вадимович потрапив випадково.

Бєляєв з 1998 року попереджав глядачів про можливі погодні катаклізми. Зі своєю майбутньою дружиною ведучий познайомився на дачі у бабусі у восьмирічному віці. У старших класах у Саші і Ніни спалахнули почуття, далі слід було вступ до МГУ, а дівчина пішла вчитися в архітектурний вуз. Але ця обставина нічого не змінила і в середині 70-х років вони стали батьками Іллі.

“У молодості Ніна була неймовірною красунею, такою і залишається. Але в якийсь момент вона вважала непристойним фарбуватися. Вона таке явище людства, яким можна тільки захоплюватися!”, – зазначав Бєляєв про кохану дружину. З часом любов між ними не згасла, але смерть жінки в 2017-му році після довгої боротьби з лейкемією стала важким випробуванням для диктора. Протягом двох років Олександр Вадимович втратив дружину і матір, а коли він несподівано зник з екранів — стало відомо, що сталося щось страшне.

“Зробили комп’ютерну томограму, і ось такий результат. Я навіть кинув палити. І не тому, що це небезпечно для здоров’я, а тому, що я не міг. Тоді мене в буквальному сенсі просто повернули на землю”, – розповів він на телепередачі. Диктор переживав за сина, адже виявлення онкологічного захворювання у батьків може бути спадковим, але обстеження не показало пухлинних клітин у Іллі.

Після першої операції Бєляєв схуд на 10 кг і зумів повернутися на НТВ після одного курсу хіміотерапії і місяців реабілітації. “Продовжуйте тримати кулачки. З одного боку, я пережив дворічний термін після онкологічної операції, і це добре. З іншого-боюся рецидивів, але поки Бог милує”, — якось говорив він своїм шанувальникам. І в липні минуло року у Олександра Вадимовича підскочив рівень цукру, і в ході екстреного обстеження лікарі виявили п’ятисантиметрову пухлину в прямій кишці.

Далі слідувала чергова операція, йому вирізали пухлину і встановили імплант в районі таза. Але з часом, через кілька тижнів цукор в крові знову сильно підскочив і диктора відвезли в клініку, але незважаючи на старання лікарів, в ніч на 20 липня Бєляєв Олександр Вадимович помер від гіперглікемії.

“Це була дивовижна, життєрадісна людина, яка випромінювала щастя. Я йшов сюди, потрапив під проливний дощ і подумав, що погода Олександра Вадимовича не забуває”, — виголосив на прощанні науковий співробітник Інституту географії РАН Дмитро Орєшкін

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN