Львівські медики видалили гігантську пухлину у 14-річної дівчинки: завбільшки з баскетбольний м’яч

Львівські медики видалили гігантську пухлину у 14-річної дівчинки: завбільшки з баскетбольний м’яч Новини

Львівські медики видалили гігантську пухлину у 14-річної дівчинки: завбільшки з баскетбольний м’яч

У Львівській Обласній Дитячій Клінічній Лікарні Охматдит хірурги прооперували гігантське утворення яєчника завбільшки з баскетбольний м’яч.
Про це повідомляє “Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит” у фейсбук.
Так, стало відомо, що у Львові хірурги успішно прооперували 14-річну дівчинку. Вона була активною та займалася спортом і маже ніколи не скаржилася на здоров’я. Але, в якийсь момент вона відчула ниючий біль у животі. Мама вирішила не ігнорувати доньчину скаргу і повела доньку до лікаря. На УЗД черевної порожнини лікарі побачили гігантське утворення яєчника, яке займало ледь не весь живіт – кистома. Невдовзі дівчинку скерували до ОХМАТДИТу.

Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

“Це не рідкісний випадок. Утворення в гінекологічній сфері підступні, при такій патології болі можуть бути або не бути – незалежно від розміру утворення. Може бути дуже боляче, але утвір невеликий і навпаки, при великих утвореннях біль може зникати або не бути. Виявляють його на УЗД, як випадкова знахідка”, – пояснює дитячий гінеколог ОХМАТДИТу, доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології ЛНМУ, головний експерт з дитячої гінекології Львівщини Elina Chaykivska .

Вчора пацієнтку прооперували. Утворення забрали, Всі органи вдалося зберегти. У ОХМАТДИТі такі операції роблять лапароскопічно, тобто без розрізу через увесь живіт.
Медикам вдалося повністю видалити гігантське утворення з яєчника. Воно було просто величезних розмірів – вагою до 5 кг, містило до 5 літрів рідини. За попередніми даними, утворення доброякісне.
Зараз дівчинка почувається добре, вона перебуває з мамою у палаті, а вже зовсім скоро поїде додому.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN