Connect with us

Новини

“Люди кидають худобу і тікають”: Росіяни влаштували “Бахмут” прикордонним селам Чернігівщини

Росіяни значно активізували обстріли прикордоння Чернігівщини, все частіше місцеві мешканці кажуть, що сьогодення їм стало нагадувати перші дні повномасштабного вторгнення, передають Патріоти України.

Як розповіли жителі містечка Семенівка (розташовано за 10 км. від російського кордону та за 300 км від Києва – ред.), з деяких навколишніх сіл мешканці були вимущені виїхати до більш безпечних місць. “Дуже неспокійно у нас, особливо – тиждень тому. Ситуація була такою, що люди з навколишніх сіл кинули худобу та виїхали. Сподіваються, що все це – тимчасово, – розповів нам місцевий мешканець Олександр. – Можу помилятись, але у мене було враження, що обстрілювали “Градами” околиці Семенівки. Багато виїхало людей, які мають дітей. Зараз у росіян, як кажуть, нова тема – скидати бомби з літаків по прикордонню. Села, які розташовані на відстані двох кілометрах від кордону – вони їх просто роздовбують. Але протягом останніх двох днів у нас, в Семенівці, відносна тиша”.

За словами мешканця, за умови ясної погоди інколи навіть можно побачити в небі спалах після того, як літак окупантів скидає бомбу на прикордоння. “Я не військовий експерт, але на власні очі бачив спалах після того, як літак скинув бомбу. Після цього почув звук чогось падаючого та гучний вибух. Земля тремтіла під ногами. Залишати свій будинок поки не збираюсь, я з тих людей, хто буде вдома до останнього. Але є села, де залишились лічені мешканці. Гадаю, що окупація нам вже не загрожує, тому що вжито заходів, які унеможливлюють це”, – каже Олександр.

Кордон під контролем

Своєю чергою, речниця чернігівських прикордонників Галина Шеховцова нам розповіла, що завдяки силам оборони ситуація на межуючих з країною-агресоркою ділянках є контрольованою.

Advertisement

“Ворог дійсно дуже активізувався. Використовує авіацію, артилерію, міномети. Від обстрілів потерпає все прикордоння Чернігівської області, але прикордонники, сили оборони повністю контролюють ситуацію на державному кордоні в межах Чернігівської області”, – повідомила нам Галина Шеховцова.

Залишилось 8 мешканців з 200

Про активізацію обстрілів з боку ворога повідомляють і посадовці Корюківського району Чернігівщини. В його складі є 5 громад, дві з яких – прикордонні. Наразі росіяни обстрілюють населені пункти Сновської громади. За словами місцевої влади, окупанти активізували обстріли наприкінці квітня.

“Наприклад, до повномасштабного вторгнення в населеному пункті Єліне проживало до 200 мешканців. Наразі там від 0 до 10. Кажу так, тому що хтось виїхав, а потім повернувся. Я вчора був там – фактично там проживає 8 людей”, – розповів нам начальник Корюківської районної військової адміністрації Іван Ващенко.

За його словами, у районної влади є приблизний перелік приміщень, які можуть вважатись придатними для проживання. “Є спеціальна Google-форма, яку можуть заповнити ті, хто має можливість тимчасово розмістити у себе тих, хто потребує допомоги з житлом. Ми акумулюємо цю інформацію та надаємо допомогу бажаючим. Останнім часом до нас надійшло 30 заявок від тих, хто може розмістити у себе. В день до нас надходить десь по 2 звернення щодо переміщення. Є люди, які налаштовані придбати житло в Корюківці, не тимчасово переїхати, а саме придбати”, – розповів Ващенко.

Advertisement

Джерело: ТСН.ua

Прокоментуйте:
Advertisement