Макрон запропонував створити новий альянс у Європі, до якого увійдуть Україна та Британія

Президент Франції Еммануель Макрон запропонував створити новий європейський політичний альянс, який був би відкритим зокрема для України та Великої Британії. Так Україна могла б стати частиною європейської сім’ї ще до вступу у Євросоюз.

Про це Макрон сказав у промові в Європарламенті у Страсбурзі. На його думку, така політична спільнота також буде відкритою для Великої Британії, що дозволить їй більше залучатися до європейських справ після Brexit.

“Україна з її боротьбою та мужнім серцем уже є членом нашої Європи, нашої сім’ї, нашого союзу. Але їй потрібен час, щоб стати членом ЄС. Тому я пропоную створити нове, менш формальне угруповання країн-однодумців”, – сказав він

При цьому він не повідомив жодних подробиць про те, як буде діяти така група або якою буде її роль.

Відео дня:

“Нам потрібно створити те, що я назвав би європейською політичною спільнотою. Ця нова організація Європи дозволила би демократичним європейським країнам, які дотримуються наших ключових принципів, отримати нові можливості співпраці – політичної, безпекової, в енергетичній і транспортній сфері, інвестиціях, інфраструктурі, перетину кордонів. Приєднання до неї не означало би обов’язкового приєднання до ЄС у майбутньому. Так само вона не була би закритою для тих, хто вийшов з ЄС”, – пояснив Макрон.

Критеріями членства, на думку президента Франції, мають бути географія та спільний набір цінностей.

Він сказав, що протягом наступних тижнів буде обговорювати цю ідею з керівництвом інших країн.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Макрон запропонував створити новий альянс у Європі, до якого увійдуть Україна та Британія