Маніпуляції, які необхідно провести з помідорами в липні, щоб продовжити плодоношення

Встигніть це зробити в липні, і ви здивуєтеся такому високому врожаю томатів.

В середині літа починають дозрівати томати у відкритому ґрунті і багато городників перестає займатися доглядом за ними, звівши його до збору врожаю. Однак, це величезна помилка. Адже, щоб продовжити плодоношення, важливо продовжувати проводити певні маніпуляції з кущами томатів, інформує Ukr.Media.

Слід зауважити, що рослина витрачає багато сил на дозрівання плодів і якщо вчасно не відновити сили, нових зав'язей не буде.

Формування куща

Природно, що основне формування куща припадає на весну. Але томати нарощують зелену масу протягом всього свого життя, тому важливо своєчасно видаляти зайве листя і пасинки.

Не можна залишати повністю голим кущ, проте все зайве, що забирає сили у рослини необхідно видалити. Так, рослина буде витрачати менше сил на розвиток зелені, а направить всю енергію на формування і визрівання плодів. Важливо видаляти непотрібне нижнє листя, яке почало жовтіти, а також нові пасинки, які абсолютно даремні, але витягають багато енергії у рослини. Також проріджування кущів необхідне для хорошої вентиляції рослини, щоб уникнути розвитку фітофторозу в прохолодні дні і ночі.

Відновлення живильного середовища

В середині літа необхідно провести останню підгодівлю помідор, яка спрямована на формування нових зав'язей і хороше визрівання. Тому, крім органічних речовин, в підгодівлю додають необхідні макро — і мікроелементи.

Ідеальний рецепт підживлення томатів в липні

  • 20 грамів сірчаного калію;
  • 20 грамів суперфосфату;
  • літр коров'яку;
  • 10 г сечовини;
  • 10 грамів вапна;
  • 2 грами мідного купоросу;
  • 10 літрів води.

Такою сумішшю високорослі помідори поливають з розрахунку два літри на кущ під корінь, а низькорослі — літр на кущ.

Полив і розпушування помідор в липні

Найкращим способом поливу томатів вважається крапельний. Він рівномірно зволожує коріння куща, при цьому не зачіпаючи плоди, листя і стебла рослини, що дуже важливо для томатів. Один кущ з зав'язі плодів необхідно поливати один, два рази на тиждень з розрахунку чотири літри води. Слід зауважити, що замульчовані грядки томатів поливають рідше.

Крім поливу, важливо проводити своєчасне розпушування ґрунту. Це позбавить рослину від бур'янів, які забирають поживні речовини з ґрунту і забивають кущі, а також сприяє кращому повітрообміну.

Підгортання томатів

Міцне коріння томатів сприяє збільшенню врожайності куща в цілому. Тому важливо проводити підгортання. Для цього під час прополювання насипають під коріння невеликий пагорб, заввишки три сантиметри, що спровокує зростання додаткових коренів і зміцнення старих.

Деякі дачники роблять дощаний короб 20 на 20 сантиметрів і у нього підсипають збагачений ґрунт.

Обприскування від хвороб і шкідників

У спеку небезпека появи шкідників і занедужання яким-небудь грибковим захворюванням зростає в рази. Тому своєчасне обприскування допоможе вберегти рослину від цих напастей. Важливо в цей час не використовувати хімічні препарати і обмежитися перевіреними народними засобами. Наприклад, використати молочну сироватку. Для цього готують розчин з розрахунку літр сироватки на три літри води. Через десять днів процедуру слід повторити.

Для профілактики фітофторозу, важливо починати більш ретельний огляд кущів у кінці липня. Все пошкоджене листя слід видалити, а кущ обробити будь-яким препаратом, який вміщує мідь.

Важливо! До початку обприскування зняти дозрілі плоди і ті, які можуть дозріти найближчим часом. На кущі потрібно залишити тільки ті плоди, до дозрівання яких залишається тиждень.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Маніпуляції, які необхідно провести з помідорами в липні, щоб продовжити плодоношення