Матu погодuлася на кесарів без наркозу зарадu порятунку дuтuнu…Жінка-герoїня

Різне

Я за професією лікар-анестезіолог, на півставки працюю в пологовому будинку. Часто присутній під час кесарських, зазвичай ця операція за складністю не відрізняється від загальнохірургічних, найчастіше планова, єдине обмеження в анестезії – використовуємо тільки епідуральну (вводиться через катетер в стовбур спиного мозку, пацієнтка залишається в свідомості).

Кадри зустрічаються різні, адже у нас єдиний пологовий будинок в райцентрі, бувають і алкоголічки, і бездомні, і наркоманки. Однак одна історія запам’яталася мені більше за інших.

Доставили одного разу до нас жінку по швидкій, років 30. Поки вона була на УЗД, нам розповів фельдшер:

– Чоловік у цієї дамочки ревнивий і не пустив в пологовий будинок, нічого, каже, чужим мужикам в руки віддаватися.

– А у неї перейми 8 годину вже йдуть, серце у плода ледве б’ється, кр0вотеча. Повитуха пологи приймала, жінка і впросила її швидку викликати.

– Чоловіка вирубати довелося, на рожен ліз, так і привезли породіллю. На столі ми мали тазове передлежання, зупинку родової діяльності, відшарування плаценти та подвійне обвиття. Серцебиття плоду було низьким, гіпоксія, пологи загрожували життю матері і дитини.

Рахунок йшов на хвилини. Породілля залишалася при свідомості. Я поставив катетер в стовбур, ввів препарат, але знеболювання може початися тільки через 20 хвилин після введення. Ми відійшли з хірургом трохи в сторону, у мене була божевільна думка:

– Давайте рятувати дитину – я говорю, загине ж 100%, поки дочекаємося анестезії.

– Підсудна справа, як ти не розумієш?! – відповідає він.

Ми знизали плечима, повернулися до столу, я строго запитав у пацієнтки:

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN