Мендель: “Перемир’я таки діє й дає результати… Цифри свідчать про одне – які б не були провокації, домовленості про перемир’я дають свої плоди.”

Новини

Слово «мир» на Донбасі чути найчастіше – і від цивільних, і від військових. Куди не зазирни, в кого не спитай, усі втомилися від життя поблизу війни, яка приносить печаль, біль і бідність.

27 липня 2020 року на Донбасі почала діяти нова домовленість про всебічний і всеосяжний режим припинення вогню. Це найдовший період тиші за шість з половиною років війни.

Майже кожного дня відбуваються порушення перемир’я. Це можуть бути постріли, безпілотники, укріплення інженерних конструкцій, мінування.

Однак складно уявити, що наповнена зброєю та вибухонебезпечними речовинами територія в один момент перестане гуркотіти. Тут понад 400 кілометрів лінії розмежування, де сходяться протилежні світогляди, страхи, злість, безсилля, злидні й розбиті надії. А пропаганда тут сприймається як беззаперечний факт.

Та й на мирній території України щодня можна почути вибухи або постріли. Як же цього уникнути там, де триває війна?

Але, попри це, перемир’я таки діє й дає результати. За даними ОБСЄ, за 5 тижнів до його початку було зафіксовано понад вісімнадцять тисяч порушень, а за 7 тижнів опісля – всього понад тисячу. На 20 грудня в зоні проведення Операції об’єднаних сил було 49 бойових втрат, 45 із них – загиблі до початку перемир’я, і тільки чотири – після. І 18 поранених. Багато цифр, знаю. Однак зараз буде ще більше.

За даними Генштабу, за цей же період 2019 року було 36 убитих і 129 поранених.

У 2018 році – 51 убитий і 304 поранених. У 2017-му – 60 убитих і 308 поранених.

Ці цифри свідчать про одне – які б не були провокації, домовленості про перемир’я дають свої плоди. Ми всі сподіваємося, що мир на Донбасі незабаром настане.

Цьогоріч зроблено безліч добрих справ, здобуто багато перемог… І попереду ще достатньо викликів, з якими ми впораємось.

Мирного неба у новому році та будьмо добрішими одне до одного!

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN