Мені не соромно! Вітренко шокував словами – одразу після провалу. Українці вражені – самозакоханий!

Новини

Після провального голосування в Раді Юрій Вітренко написав публікацію на своїй сторінці у Фейсбуці.

Подаємо його слова в оригіналі:

Мене запросили допомогти.

У мене були зовсім інші особисті плани. Я розумів глибину проблем і відсутність рішень, які би всіх задовольняли. Я усвідомлював політичні ризики. Я розумів, скільки бруду на мене вильється.

Але я розумів відповідальність перед країною. Якщо без пафосу, я просто розумів, що мені буде складно пояснити своїм дітям, чому я відмовився обійняти таку відповідальну посаду і допомогти країні в такий складний для неї час.

Тому я чесно спробував. І мені не соромно звітувати за те, що я зміг зробити за місяц, при цьому з дуже обмеженими повноваженнями.

Про результати я прозвітував у своєму виступі з трибуни Верховної Ради України. Текст виступу ви можете знайти нижче у цьому дописі.

Крім того, це була нагода отримати дуже цінний досвід урядовця.
Я вдячний всім, хто мене підтримав. Дякую за довіру, за спільну роботу.

….
“Шановний парламенте України!
Минулого разу на цій трибуні я розповідав про свої принципи. Вони не змінились за цей час і тому немає сенсу їх повторювати. Замість цього я краще прозвітую за те, що було зроблено у Міністерстві енергетики за той час поки я виконував обов’язки міністра. Ви тоді зможете оцінювати мене за справами, а не за словами.

Отже, що було зроблено.

За лічені дні після мого призначення була погашена заборгованість по зарплаті перед шахтарями, які перекривали дороги.

Було подано на Кабмін проект рішення, яке обмежило зростання ціни на електроенергію для населення. Якби таке рішення не було прийнято, то ціна на електроенергію зараз була би в два рази вищою.

Найбільш значущі пільги були при цьому монетизовані, тобто населення, яке користується електроопаленням не має втратити гроші.

При цьому це складе політичне рішення дозволило Укренерго залучити кредит на суму більше 10 млрд грн, які направляються на погашення боргів перед Енергоатом і генерацію з відновлювальних джерел енергії.

Були підписані угоди з іноземними інвесторами на видобуток газу в Україні.

Було винесено на Кабмін рішення по газу, яке дозволило знизити ціну на газ з лютого на третину. Якби таке рішення не було прийнято, ціна газу зросла би ще на чверть.

Було уникнуто віялових відключень у період холодів, чим всіх лякали.

Також були розроблені системні пропозиції щодо вирішення найбільш болючих питань галузі, таких як енергетична залежність, маніпуляції на ринку, технічна розбалансованість і неекологічність енергетичної системи, боргова криза.

Це показує, що ми можемо робити для того, щоб реалізувати положення які закладені в Конституцію України – соціальна держава, з ринковою економікою, яка інтегрується у Європу.

“З поста в Facebook Юрія Вітренка за підсумками другого провального голосування Ради за його призначення міністром енергетики і першим віце-прем’єром головний висновок не в тому, чи піде він з призначенням на третю спробу.

А те що Юрій Юрійович дико самозакоханий і самовпевнений чоловік, що живе за принципом “все $”%. “! № ^, а я граф Монте-Крісто”. Хоча це не новина.

Наш прогноз – спробу призначити на посаду Вітренка в ОП поки не залишили. Принаймні ПОКИ. Лавочка запасних критично коротка. Та й Вітренко насправді не проти, по його реакції відразу після засідання було видно.

Але за трибуну Ради він вийде в наступний раз вже тільки якщо залізобетонно буде впевнений, що його призначать”, – коментує слова Вітренка “Клименко-Тайм”.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий