“Мені потрібно виграти цю бісову війну за будь-яку ціну”: російські в’язні розповіли, як “кухар Путіна” вербував їх для “спецоперації” в Україні

Номінальний власник приватної військової компанії “Ліга”, раніше відомої як ПВК Вагнера, Євген Пригожин особисто їздив по російських колоніях і вербував ув’язнених їхати воювати в Україну. Новоспеченим найманцям “кухар Путіна” пропонував грошову винагороду та помилування.

За словами очевидців із двох різних виправних установ, Пригожин посилався на особливі повноваження, отримані ним від президента РФ Володимира Путіна, і говорив, що йому необхідно “виграти цю бісову війну за будь-яку ціну”. Про це ув’язнені розповіли журналістам проєкту “Медіазона”, інформує UAINFO.org.

“Медіазона” поспілкувалася з двома ув’язненими двох різних російських колоній – ВК-4 Тульської області та ВК-2 Ярославської області. Вони не знайомі між собою, відбувають покарання у різних колоніях на території різних російських регіонів, але обидва були присутні на зустрічах ув’язнених із власником ПВК “Ліга” Євгеном Пригожиним, коли той вербував засуджених їхати на війну в обмін на гроші та помилування.

За словами ув’язненого з ВК-4 Тульської області, Пригожин приїжджав туди 25 липня. Виступаючи перед ув’язненими, він зізнавався, що сам “відсидів на Півночах”.

“У мене особливі повноваження від президента, мені пох*й на всіх, мені потрібно виграти цю бісову війну за будь-яку ціну”, – цитує Пригожина ув’язнений.

Інший ув’язнений із ВК-2 Ярославської області розповів, що Пригожин приїхав до них 1 серпня. На зустріч із “кухарем Путіна” зігнали майже всіх “поселенців” колонії, включно з тими, хто перебував на карантині. В’язень згадує, що побачив лисого невисокого чоловіка у роках, на грудях якого була приколота зірка героя Росії. Гість представився Євгеном Пригожиним. Його супроводжували кілька озброєних людей.

Відео дня:

“Ми не збройні сили, а справжнісінька воєнізована ОЗУ. Мої хлопці заходять до африканських країн – і за два дні не залишають там нічого живого, і зараз так само розносять ворогів в Україні. Ваше рішення служити в ПВК — це угода з дияволом. Якщо ви вийдете звідси зі мною – або повернетеся вільною людиною, або помрете. Ви будете зобов’язані вбивати ворогів і виконувати накази керівництва. На тих, хто поверне назад, чекає розстріл на місці”, — цитує ув’язнений промову людини, яка назвалася Пригожиним.

За словами співрозмовника “Медіазони”, бізнесмен розповів, що ув’язнених уже “експериментально” використали на війні, і з 42 осіб нібито загинули лише п’ятеро.

“Каже, вони билися, як леви, напали з одними ножами на якийсь опорник і всіх там вирізали”, – згадує ув’язнений.

Власник ПВК, за словами очевидця, також сказав, що вважає за краще наймати не “побутових вбивць”, а “свідомих”.

За словами обох ув’язнених, у своїх виступах Пригожин оцінив імовірність загибелі ув’язнених у 15%.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
“Мені потрібно виграти цю бісову війну за будь-яку ціну”: російські в’язні розповіли, як “кухар Путіна” вербував їх для “спецоперації” в Україні