Мобілізація в Україні: Кабмін оновив правила, які торкнуться тисяч українців

Кабінет міністрів України змінив порядок бронювання держслужбовців та працівників критично важливих підприємств, пише Politeka.net.

Так, у новій постанові Кабінету міністрів №76 від 27 січня 2023 року йдеться про те, що новий порядок передбачає відстрочку від мобілізації для 50% і більше держслужбовців та працівників важливих для країни підприємств.

Вона не може перевищувати: строку проведення мобілізації – для військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування; шість місяців – для військовозобов’язаних, які працюють: на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення); на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань; на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

«У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовослужбовців, що підлягають бронюванню, може перевищувати 50%. До підприємств, установ та організацій ПЕК, перелік яких затверджується Міненерго, не застосовується обмеження кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню», – йдеться у документі.

Керівники органів держвлади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій відповідають за включення військовозобов’язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їхнім військово-обліковим документам.
>
Відповідно до порядку підприємство є критично важливим для економіки у разі відповідності 3 із 7 критеріям, а саме:

загальна сума сплачених податків та інших зборів (від €1,5 млн),

сума надходжень в інвалюті (еквівалент €32 млн),

стратегічне значення для економіки та безпеки країни згідно з постановою КМУ №83 від 2015 року,

важливе значення для задоволення потреб територіальної громади,

відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ,

зарплата не менша за середню зарплату по регіону за IV кв. 2021 рік,

резидентство Дія Сіті.

Підприємствам ПЕК, державним чи комунальним закладам культури, підприємствам у сфері охорони здоров’я, освіти та науки, фізкультури та спорту, соцзахисту достатньо відповідати двом критеріям.

Це послаблення поширюється також на “лінійні аудіовізуальні медіа, що здійснюють ефірне наземне багатоканальне (цифрове) телевізійне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, програмне наповнення якого складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач або залучені до системи оповіщення та їх афілійованих осіб”.

Крім того до критично важливих відносяться:

спеціалізовані установи ООН,

зарубіжні дипломатичні установи в Україні,

представництва донорських установ,

виконавці проектів міжнародної технічної допомоги,

представництва міжнародних організацій.

Також туди входять міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують гуманітарні проекти коштом міжнародних партнерів, згідно з переліком, затвердженим МЗС чи секретаріатом Кабміну.

В органах державної влади, інших державних органах, органах державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню та займають посади, повинна становити 50% кількості військовозобов’язаних – за винятком керівної ланки.

Бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності підлягають: військовозобов’язані, які займають посади державної служби категорій “А” та “Б”, керівники міністерств та їхні заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їхні заступники, керівники самостійних структурних підрозділів таких органів та їхні заступники, а також працівники патронатних служб.

В органах місцевого самоврядування військовозобов’язані, які займають посади 1-4 категорій посад, підлягають бронюванню незалежно від звання, віку та спеціальності. Серед посадовців 5-7 категорій бронювання можливе для 50% військовозобов’язаних.

Підприємства, установи і організації, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), також мають забронювати 50% своїх військовозобов’язаних працівників. У разі наявності обґрунтованої потреби кількість заброньованих може перевищувати 50%.

Постановою встановлено, що бронювання, які вже надані працівникові за старою процедурою, залишатимуться дійсними протягом терміну, на який вони були надані.

У випадку втрати підстав для бронювання (завершення мобілізаційного завдання, звільнення, розформування держоргану тощо) відстрочка анулюється.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( 1 оцінка, середнє 1 з 5 )
BBCcCNN