Монастирський розповів, як діятиме поліція у випадку можливого вторгнення РФ: ми врахували досвід 2014 року

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський висловився про ймовірність початку масштабного російського наступу. Він пояснив, що у 2014-2015 роках до захоплення українських міст на Донбасі призвела зокрема слабкість правоохоронних органів та неоперативність їхніх дій.

Про це голова МВС сказав у понеділок, 14 лютого, в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця). У межах програми також пролунало звернення президента України Володимира Зеленського до народу.

Монастирський наголосив, що його слова про те, що “якщо хтось спробує захопити адмінбудівлі, він буде розстріляний нашим спецназом без попередження”, – це лише висновок із помилок минулих років.

В ефірі “Права на владу” він додав, що розроблено алгоритм дій правоохоронців в разі захоплення влади. Також проводяться відповідні навчання, щоб вони могли швидко і ефективно відреагувати на ситуацію.

Міністр підтвердив, що плани щодо евакуації населення існують, але закликав людей не панікувати та вступати до лав тероборони.

“Впевненість і активність правоохоронних органів, упевненість у своїх силах ЗСУ дають можливість бути спокійними всім іншим”, – наголосив глава МВС.

Монастирський висловився про ймовірність нападу РФ.

Він додав, що в разі вторгнення сили безпеки, до яких належить поліція, мають реагувати на заходи дестабілізації, але в разі введення воєнного стану поліцейські переходять до складу ЗСУ.

“Ми готові до будь-яких сценаріїв у нашій ситуації”, – резюмував Монастирський.

Раніше Монастирський також заявив, що, незважаючи на всі заяви про можливі агресивні дії з боку Російської Федерації, ніхто в Україні не має панікувати і боятися. Він також пообіцяв, що МВС не допустить жодних проявів сепаратизму, які були на Донбасі та в Харкові навесні 2014-го.

“Зберігайте спокій. Не панікуйте. Зараз не 2014 рік. Україна стала сильнішою та організованішою. Кожен на своєму місці повинен виконувати свою щоденну роботу, аби функціонували школи, лікарні, дитячі садки, підприємства”, – звернувся міністр до українців.

Нагадаємо: у понеділок, 14 лютого, Зеленський звернувся до українців. Він сказав, що сьогодні Україна сильна, як ніколи.

Президент зазначив, що перед нашою країною постали серйозні зовнішні та внутрішні виклики. Він додав, що нинішня загроза – не перша, з якою зіткнувся український народ, а держава стежить за ситуацією та прораховує різні сценарії, готуючи відповідь.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN