Connect with us

Новини

“Моршинську” знову можна буде пити: її заберуть у росіянина

Published

on

В АРМА назвали два способи націоналізації активів IDS Ukraine, яка володіє “Моршинською”. Попри все, майно таки перейде у власність держави.

Джерело: LIGA.net

“Моршинська” та її зв’язок з російським олігархом
Нагадуємо, що IDS Ukraine володіла, крім “Моршинської”, ще такими торговими марками, як “Миргородська”, “Аляска” та “Аква Лайф”. А одним з акціонерів компанії був російський олігарх Михайло Фрідман.

Михайло Фрідман є співвласником фінансово‑промислової імперії “Альфа‑Груп”. В Україні олігарх володів “Альфа-банком” та “Київстаром”. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні США ввели його у список найближчого оточення Владіміра Путіна. До слова, активи Фрідмана зосереджені не тільки в Росії та Україні, але й по всій Європі, зокрема в Іспанії.
Однак найцікавіше те, що бізнес Фрідмана має зв’язки з російськими військовими. За даними розслідування “Схем”, олігарх володіє “АльфаСтрахование” через групу компаній “Альфа-груп”. Ця страхова надає послуги службовому транспорту російських силовиків та військових. У тому числі тих, хто безпосередньо бере участь проти України.
Крім цього, компанія X5 Retail Group, яка теж є у володінні Фрідман, співпрацює з підприємством міноборони країни-агресорки під назвою “Военторг”. Це підприємство постачає продукти харчування російським солдатам, а також забезпечує їх військовою формою.
Яким чином націоналізують “Моршинську”
У Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) розповіли, як будуть передавати арештовані активи у власність держави.

Advertisement

Одним зі способів є конфіскація у кримінальному провадженні.
Ми ним управляємо до конфіскації або до іншого рішення суду, наприклад, скасування арешту і повернення власнику. У разі закінчення кримінальної справи в суді з обвинувальним актом щодо власників корпоративних прав актив конфіскують у власність держави,
– розповідають в АРМА.

Інший спосіб – стягнення на користь держави в межах санкційного механізму.
Тобто Мін’юст спочатку подає заяву у Вищий антикорупційний суд, а потім суд стягує активи відповідно до закону про санкції.

джерело

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement