На Банковій прийняли рішення – Шмигаля знесуть з посади. Уже скоро – заміну готують. Кандидатури вражають!

Новини

Джерела, близькі до Офісу президента, повідомляють «Стране», що на Банковій проходить активний кастинг на нового прем’єр-міністра. Йдеться в телеграм каналі “Політика Страни”.

«Шмигаля збираються прибирати. По-перше, повісити на нього проблеми з тарифами та інші зальоти. По-друге, є побажання американців сформувати новий «уряд реформаторів». І у Зе хочуть показати, що це побажання виконують », – говорить джерело.

За його словами, зараз розглядається п’ять кандидатур.

1. Глава НАК «Нафтогазу» Андрій Коболєв. Він має особливо добру репутацію у американців.

2. Юрій Вітренко – якщо все-таки його протягнуть через Раду на першого віцепрем’єра він може керувати урядом в ролі в.о. Тим більше, що після відставки прем’єра не факт, що новий Кабмін встигнуть сформувати швидко. На Банковій його також «продають» Вашингтону як «реформатора». Але, судячи з того, що за нього не голосують «соросята», в Коболєва американці вірять більше.

3. Глава Нацбанку Кирило Шевченко. По ньому визріває ціла “многоходовка”. Недозвільнена перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова встановила тісний контакт з Банковою і активно підтримує Єрмака і Зеленського в бесідах в американському посольстві. За це її хочуть зробити главою Нацбанку, а Шевченко пересунути на іншу позицію. Наприклад, на прем’єра.

4. Олексій Чернишов – нинішній міністр розвитку громад і територій України. До того займав пост губернатора Київської області. Чернишов – підприємець і топменеджер з Харкова. Довгий час працював в структурах нинішнього нардепа від ОПЗЖ і власника ринку Барабашово  Фельдмана. У момент призначення губернатором його пов’язували то з Коломойським, то з впливовим харківським підприємцем Павлом Фуксом.

5. Роман Лещенко. Аграрний міністр. Як уже писала «Страна», один з нинішніх фаворитів Зеленського.

Поки йде кастинг. Остаточного рішення на кого міняти Шмигаль ще не прийнято. Можливо, з’являться ще й інші кандидати.

Проблемою є проходження кандидатури нового прем’єра, а також нових міністрів, через Раду. Як показує приклад Вітренко, домагатися результативних голосувань зараз Банковій дуже складно.
Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий