На Росії вшанувалu пам’ять убuтого опозuційного політuка Бориса Нємцова

Новини

У Росії пройшли меморіальні заходи в день річниці вбивства опозиційного політика Бориса Нємцова. Колишній віце-прем’єр уряду був застрелений на мосту навпроти Кремля 27 лютого 2015 року. У багатьох регіонах РФ влада відмовила учасникам у проведенні великих зібрань, посилаючись на протиепідемічні заходи, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

У Москві на покладання квітів на Великому Москворецькому мосту прибули посли США Джон Салліван, Великої Британії Дебора Броннерт та Латвії Маріс Рієкстіньш, тимчасовий повірений Польщі Яцек Щлядевський, інші дипломати з Євросоюзу.

Організатори акції неофіційно домовилися з мерією Москви, що на місці вбивства влада дозволить упродовж 4 год покладати квіти без політичних гасел і виступів, з дотриманням соціальної дистанції.

Акції пам’яті убитого політика відбулися також в Омську, Тюмені, Новосибірську та Іркутську. У Барнаулі єдиний у Сибіру узгоджений мітинг запланований на 28 лютого.

Акції заплановані у Санкт-Петербурзі і Нижньому Новгороді. Влада заборонила проведення будь-яких заходів у Сочі, Пскові, Челябінську та Краснодарі.

Організатори та замовники вбивства Нємцова досі не знайдені. Родина та колеги Нємцова вважають, що до організації злочину і приховування винних може бути причетне оточення президента РФ Володимира Путіна.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий