На вечір! США перекидають війська – світова небезпека. Байден не стримав: у відповідь РФ, терміновий сигнал!

Президент США Джо Байден офіційно схвалив розгортання додаткових військових сил США в східній Європи на тлі загострення безпекової ситуації через скупчення російських військ біля кордону з Україною. Про це пише CNN.

Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі підтвердив, що США перекинуть кілька тисяч військових до Європи. При цьому він підкреслив, що Білий дім може направити ще більше військових на східний фланг НАТО.

“Сполучені Штати незабаром перекинуть додаткові сили до Румунії, Польщі та Німеччини. Я хочу чітко сказати: це не заплановані маневри”, – заявив Джон Кірбі.

Очікується, що незабаром Пентагон оголосить, що війська будуть розгорнуті “найближчими днями”. За словами джерел видання, Пентагон оголосить про початок операції вже у середу.

“Якщо ми відчуємо, що нам потрібно відправити більше військ для підтримки союзників, ми це зробимо. Важливо, щоб ми послали сильний сигнал Путіну, що НАТО має значення для Сполучених Штатів і союзників”, – заявив Джон Кірб.

Передбачається розміщення майже 2000 військовослужбовців США у Польщі та ще кількох тисяч у південно-східних країнах НАТО, включаючи Румунію.

Разом з тим міністр оборони Польщі Маріус Блащак повідомив у Twitter, що 1,7 тисячі додаткових американських військових будуть переведені до Польщі.

“Це сильний сигнал солідарності у відповідь на ситуацію в Україні. Минулого тижня я обговорював це питання з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Ми виступаємо проти будь-якої агресії проти нашого сусіда”, – написав міністр.

Нагадаємо, у січні Пентагон повідомив, що привів у стан підвищеної готовності 8,5 тис. військових на випадок, якщо потрібно буде перекинути їх до Європи у зв’язку із ситуацією навколо України.

Як повідомляв представник Міноборони США Джон Кірбі, кілька повітряно-десантних дивізій армії США входять до числа військових підрозділів, приведених у стан підвищеної бойової готовності для можливого розгортання у Східній Європі в разі загострення ситуації в Україні.

Наразі заплановано, що 8,5 тис. американських військовослужбовців увійдуть до складу сил швидкого реагування НАТО чисельністю 40 тис. Вони є об’єднаною оперативною групою військ дуже високого ступеня боєготовності, бойових літаків, кораблів і сил спеціальних операцій.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )