На Запорізькій АЕС зникла електроенергія: у МАГАТЕ заявили про роботу аварійних генераторів

Інцидент на ЗАЕС підкреслює дедалі небезпечнішу і складнішу ситуацію з ядерною безпекою, наголосили в агентстві.
Запорізька АЕС 23 листопада втратила доступ до зовнішнього електропостачання і її роботу забезпечуютьаварійні дизель-генератори для отримання енергії, необхідної для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки. tsn.ua

Про це заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі з посиланням на присутніх на станції представників агентства, пише “НВ”.

Так, експерти МАГАТЕ поінформували, що 23 листопада о 15:30 АЕС втратила зовнішнє електропостачання після хвилі російських ракетних ударів в Україні. Спершу на об’єкті почали автоматично працювати всі 20 дизель-генераторів, проте тепер вісім із них забезпечують станцію резервною електроенергією, необхідною для обладнання, пов’язаного з безпекою. Водночас інші 12 генераторів перебувають у резерві.

У МАГАТЕ нагадали, що реакторам АЕС необхідна електроенергія для охолодженнята інших важливих функцій ядерної безпеки й захисту, навіть коли реактори зупинені та не виробляють електроенергію.

В агентстві також повідомили, що Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька АЕС наразі працюють у проґктному режимі, без генерації в енергосистему.

Ґроссі зазначив, що новий інцидент на ЗАЕС підкреслює дедалі небезпечнішу і складнішу ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на найбільшій у Європі атомній електростанції.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN