Connect with us

Новини

Нафтогігант Shell продає свою мережу АЗС у Росії – Forbes

Британсько-нідерландський нафтогігант Shell знайшов покупця на свою мережу автозаправних станцій у Росії. Ним може стати місцевий “Лукойл”. Угода наразі не підписана – сторони перебувають в процесі переговорів.

Про це повідомляє російський Forbes. Зазначається: у самій Shell покупця своєї мережі АЗС називати не стали. Там лише зазначили, що ведуть переговори із “незалежними зацікавленими сторонами”.news.obozrevatel.com

“Shell продає всі заправки разом із персоналом з умовою, що співробітникам платитимуть поточні зарплати до кінця року”, – йдеться в повідомленні. При цьому у виданні нагадують, що у компанії понад 370 АЗС у 28 містах РФ – частина з них належить їй самій, а деякі працюють під брендом Shell за франшизою.

Крім автозаправних станцій, зазначається, Shell хоче позбутися і свого заводу з виробництва мастильних матеріалів. При чому, разом з боргами. “Кредити ТОВ “Шелл нафта”, на балансі якого перебувають АЗС і завод, сягають 9 млрд рублів (138 млн доларів)”, – розповідають аналітики.

Advertisement

Про плани з виходу з мережі АЗС та виробництв авіаційного палива та мастильних матеріалів у Росії Shell повідомила 8 березня. Щоправда, тоді йшлося про закриття цих бізнесів, а не про продаж.

На тлі війни Росії проти України Shell заявила про згортання та інших російських проєктів. Зокрема, компанія заявила, що:

  • вийде із спільних підприємств із “Газпромом” – трубопроводу “Північний потік-2”; заводу з виробництва ЗПГ “Сахалін-2”, видобувних Salym Petroleum Development та “Гидан енерджі”;
  • відмовиться від закупівлі російської нафти на спотовому ринку.
Прокоментуйте:
Advertisement