Найдавніший метеоритний потік – причина загадкового вибуху із спалахом на Київщині

На території України в середу, 19 квітня, о 21:57 було зафіксовано високоенергетичну акустичну подію у вигляді вибуху з епіцентром на Київщині. Можливо, це пов’язано із входом космічного тіла з метеоритного потоку Лірид в щільні шари атмосфери.

Про це повідомили в пресслужбі Головного центру спеціального контролю Державного космічного агентства України. Фахівці встановлюють деталі події.

“19 квітня 2023 року о 21:57 за київським часом інфразвуковими засобами ГЦСК на території України зареєстрована високоенергетична акустична подія. Розрахункове місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області. Подія, ймовірно, пов’язана із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери, інформація уточнюється”, – повідомили в ГЦСК.

Як уточнив сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, “ймовірно, це був метеорит”.

Зі свого боку в Київській міській військовій адміністрації зазначили, що про ймовірне застосування ворожих БПЛА чи повітряного удару ракетним озброєнням не підтвердилася.

“Але дуже яскраве світіння від падіння невідомого об’єкту викликало у киян хвилювання і занепокоєння. Аби заспокоїти мешканців та гостей столиці, Київська міська військова адміністрація оприлюднила інформацію про ймовірне падіння американського сателіта і з поміткою “попередня інформація”! На той момент даних чи попереджень про можливе входження в атмосферу Землі значного за розмірами космічного тіла від жодного світового аерокосмічного агентства чи астрономічної обсерваторії не було”, заявив начальник КМВА Сергій Попко.

Він нагадав, що було попередження від NASA про падіння на Землю їхнього космічного супутника, але вони не підтвердилась. Тому, що саме сталось ввечері 19 квітня “мають з’ясувати виключно фахівці“.

Як згодом зазначили у Державному космічному агентстві України, найбільш ймовірно спалах було спричинено падінням метеориту з потоку Лірид.

“Щороку у квітні Земля проходить через шлейф комети Тетчер, яка залишає метеорний потік Ліриди. Ліриди – це дуже швидкі і яскраві метеори, які спричиняє шлейф комети Тетчер. Ліриди не залишають довгих палаючих слідів, коли проносяться через атмосферу Землі, їхня ознака – яскраві спалахи, або так звані “вогненні кулі”, – розповіли в пресслужбі.


В Агентстві долали, що метеорний потік Ліриди – один з найдавніших, що відомі людству. Його ще спостерігали китайці у 687 році до н. е. Свою назву потік Ліриди отримав від сузір’я Ліри, з якого нібито падає метеоритний дощ.

“У шлейф комети Тетчера, яка залишає метеоритний потік Ліриди, Земля потрапила 15 квітня 2023 року. Вийде з нього наша планета 29 квітня. Пік зорепада припадає на 21 квітня”, – резюмували в пресслужбі.

Нагадаємо, ввечері в середу, 19 квітня, над Києвом помітили дивний спалах. Усе небо на кілька секунд освітилося блакитним, через що стало світло, як вдень. Дехто з місцевих жителів також повідомляв про вибух. Згодом у КМВА поінформували, що, за попередньою інформацією, це явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA. Пізніше цю інформацію спростували у самому американському космічному агентстві.


Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )