Найгірший сценарій і повний блекаут: влада Києва відповіла, чи буде евакуація

Гарантувати, що цю зиму буде пройдено без надзвичайних ситуацій, які пов’язані з обстрілами, не можна, навіть попри ефективну роботу ППО.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко у розмові з ВВС .

За його словами, прораховуються різні сценарії.

“І не виключаємо також найгіршого сценарію розвитку подій, коли буде повна відсутність електро-, тепло- та водопостачання”, – попередив Кличко, закликавши киян мати запаси питної та технічної води, продуктів харчування, теплих речей.
немає води, відключення води
«У разі повного блекауту, якщо може статися руйнація системи тепло-, водо та електропостачання – ми сподіваємося, що воно не станеться, проте було б непогано, щоб кожен мав уже домовленості у передмісті Києва з друзями, знайомими, у кого там будиночок є, щоб прорахувати такий сценарій, якщо там є теплопостачання, грубка та вода, щоб певний час провести там», – розповів Кличко.

Крім того, мер української столиці розповів, що, готуючись до найгіршого сценарію, коли не буде взагалі тепло-, водо- та електропостачання, у місті зроблено запаси мазуту для теплопостачання, запаси їжі, води. Також є пункти обігріву, де люди зможуть отримати тепло, необхідну допомогу, зарядити свої телефони та павербанки, де буде доступ до інтернету та телекомунікацій.

«Евакуацію не передбачено. І загалом, куди нас евакуювати? Але якщо ми можемо знайти зручніші місця, де ми могли б час провести, – це інша справа», – запевнив Кличко, наголосивши, що росіяни хочуть довести українців до паніки та депресії.

Щоб ми всі взяли та евакуювалися, поїхали всі кудись до Європи та залишили їм територію порожню. Це їхня мета, але такого не буде, ми не бігтимемо», – наголосив Кличко.

Тим часом, в Укренерго повідомили, що енергосистема поступово відновлюється після сьомої масованої хвилі російських ракетних ударів.

За словами енергетиків, ціллю атаки 23 листопада були переважно об’єкти генерації, що спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові.

«Енергосистема України та Молдови об’єднана та працює синхронно з європейською континентальною мережею. В Україні ситуація залишається складною, але контрольованою», – повідомили в Укренерго.

Зазначається, що через специфіку атаки, що спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак.

енергооб'єкти, енергетика, електрика
У свою чергу, у ГУР МО попередили, що новий ракетний удар росія може завдати вже через тиждень.

«Ми розуміємо, що періодичність (масованих ракетних атак Україною) – це приблизно «тиждень+». Тобто це період, який потрібен, щоб підготуватися до наступного масованого ракетного удару», – заявив представник прес-служби ГУР МО Андрій Юсов.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN