Connect with us

Новини

Напівсліпий пенсіонер і британська вибухівка: ФСБ показала відео з “зізнанням” затриманого в Криму “агента ГУР”, але щось пішло не так

Published

on

ФСБ РФ продовжує “смалити”, розповідаючи про припинення замахів на гауляйтера тимчасово окупованого Криму Сергія Аксьонова та інших “топчиновників” РФ на українському півострові. Навздогінці за рапортом про затримання “української диверсійної групи”, яка діяла під керівництвом ГУР МОУ та заступника голови Офісу президента України Романа Машовця, там видали відео з “допитом” “диверсантів”, передають Патріоти України.

Так, російські спецслужби пропонують росіянам повірити, що міліціонер у відставці Віктор Підвальний добровільно зголосився співпрацювати з ГУР, щоб двох його синів, які перебувають в Україні, не закликали під час мобілізації, а також вербував до “ДРГ” напівсліпих кримських пенсіонерів. Відео допиту тиражують російські ЗМІ.

Так, на опублікованому відео людина, яку ФСБ представляє як “колишнього співробітника поліції Віктора Підвального”, який “зізнався” у співпраці з українською військовою розвідкою, зокрема, з “другом голови ГУР МОУ Кирила Буданова Романом Машовцем”, який обіймає посаду заступника голови Офісу президента України.

Підвальний на відео заявляє, що нібито сам вийшов на зв’язок із Машовцем і запропонував “співпрацю”, оскільки двоє його синів на підконтрольній українській території “ховаються від мобілізації”.

Advertisement

“Як заявив на допитах колишній співробітник поліції Віктор Підвальний, він пішов на угоду з ГУР, оскільки два його сини, які живуть в Україні, ховаються від мобілізації. Щоб їх не забрали до армії, він сам вийшов на Машовця і запропонував співпрацю. Вербування відбулося в польському Кракові. На зв’язок зі своїми кураторами він виходив по спеціально виданому для цього телефону з використанням VPN”, – пишуть пропагандисти РФ з посиланням на ФСБ.

За версією спецслужб РФ саме Підвальний вербував інших членів “української ДРГ”. Так, він розповів про “вербування” напівсліпого пенсіонера в Криму, а також його літньої дружини, щоб через них отримувати посилки з нашпигованими вибухівкою електроплитками.

Також чоловік на відео розповів “шокуючу” історію, як мотивував приєднатися до “ДРГ” ще одного затриманого, Олександра Литвиненка, нагадавши йому про заборгованість по іпотеці. Її, нібито сказав Підвальний Литвиненкові, останньому одразу ж спишуть, щойно на півострів увійдуть ЗСУ.

Не обійшлося і без “англосаксів”: вибухівка та компоненти для вибухових пристроїв, котрі “знайшли” при обшуках в оселях “диверсантів”, як запевняють російські пропагандисти RT, виготовлено у Великій Британії.

Advertisement

“Силовики виявили за адресами українських агентів саморобні бомби з вироблених у Британії компонентів: їх доставляли на півострів усередині звичайних побутових електроплит з Болгарії, які привозив мешканець Мелітополя. Українська розвідка використовувала звичайні комерційні схеми та мимовільних спільників”, – видали пропагандисти, додавши, що з Болгарії посилки з електроплитами та британською вибухівкою йшли “через Туреччину та Грузію”.

У такий набір відвертої маячні не повірили навіть росіяни. У коментарях під новинами про “затримання української ДРГ у Криму” вони пишуть, що все це “начебто низькопробний серіал на нтв” і дивуються, як автори “героїчного кіно” могли подумати, що в подібну постановку хтось повірить.

Прокоментуйте:
Advertisement