Нардепи Льовочкіни і Ко ніжаться на Лазурному узбережжі, поки РФ вбиває українців. Розслідування

Народні депутати з колишньої фракції ОПЗЖ Сергій та Юлія Льовочкіни покинули Україну до повномасштабного вторгнення російської армії і відтоді більше не повертались. Із 24 лютого суспільство не чуло ані їхніх заяв, ані окреслених позицій стосовно війни Росії проти України.

Про це йдеться у розслідуванні української програми “Схеми” та французького видання Nice-Matin, які спробували розшукати Льовочкіних. Однак, попри те, що їхні номери мобільних телефонів активні і перебувають у роумінгу, обидвоє політиків проігнорували спроби з ними зв’язатися.

За даними джерел “Схем” у прикордонній службі, народний депутат України Сергій Льовочкін вилетів з України 10 лютого і в Україну більше не повертався. Його сестра Юлія Льовочкіна, яка покинула Київ ще раніше – 26 січня, теж не поверталась.

З посиланням на джерела у правоохоронних органах, розслідувачі стверджують, що відколи Юлія Льовочкіна вилетіла до Ніцци, її український мобільний телефон перебуває в роумінгу у Франції. Але вона не відповіла на дзвінки журналістів і проігнорувала повідомлення у месенджері.

Журналісти-розслідувачі стверджують, що родині Льовочкіних належить вілла у комуні Сен-Жан-Кап-Ферра, що у 6 кілометрах від Ніцци.

Сен-Жан-Кап-Ферра, Франція
Вілла Льовочкіних в Кап-Ферра

“Імпозантні ворота цієї вілли для мільярдерів у Кап-Ферра рідко відкриваються. Буває, заїздить розкішний седан з тонованими вікнами або джип. Рано вранці підліток повертається з почервонілими щоками з пробіжки у супроводі охоронця. З настанням ночі чоловік років сорока наважується винести сміття. Високий, коротке каштанове волосся. … Важко сказати, що це справді Сергій Льовочкін”, – пише Nice-Matin.

Також журналісти відзначають велику кількість розкішних автомобілів (Lexus, Porsche Cayenne, Aston Martin) з українськими номерами.

Авто з українськими номерами
Автомобіль Олега Титаренка

За даними “Української правди“, депутат Абрамович вилетів до Польщі ще 12 лютого. Після цього він також більше не був помічений в Україні. На сайті Харківської міськради повідомлялось, що він взяв участь у онлайн-обговоренні майбутніх планів щодо відбудови Харкова за участі всесвітньо відомого архітектора Нормана Фостера. Включався в нараду Абрамович на розмитому тлі.

Ігор Абрамович

Також, за нашими даними, в цій же компанії переховується від війни і такий собі Юрій Дубинський, керівник “Євроенерготрейд”, який був замішаний у скандалі з “Укргазвидобуванням”. Також, за нашими джерелами, Дубинський постачав газ на заводи Фірташа під гарантії Льовочкіна і досі нібито винен Фірташу 100 млн грн.

Дубинський згідно з даних судового реєстра проходив у якості обвинуваченого. Його було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.27 ч.2 ст. 28 ч. 2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво). Постановлено сплатити на користь ПАТ “Укргазвидобування” на відшкодування завданої шкоди 30 млн грн.За даними видання Enkorr, “Євроенерготрейд” є найбільшим імпортером природного газу в Україну (1,25 млрд кубометрів в 2020 році). Сьогодні компанія найбільше постачає газу через фірму “Агро Газ Трейдінг”. За інформацією учасників ринку, керує “Євроенерготрейд” колишній власник мережі АЗС “Калина” Юрій Дубинський, а бенефіціаром є нардеп від екс-ОПЗЖ Сергій Льовочкін.

Відео дня:

Сам Дубинський Юрій Львович був учасником у 8 компаній, у тому числі компанії “Калина-ЛТД” (зараз має в ній 39,97% акцій). Вважається партнером Олександра Онищенка (який відомий “газовими схемами”). Був свідком на його суді.

Після початку війни Льовочкін примкнув до групи Бойка, які голосували за виключення Столара, Рабиновича і Медведчука з ОПЗЖ.

Французи припускають, що попри оголошену в Україні мобілізацію Льовочкіни цілком могли вирішити сховатися на Заході. Можливо, навіть у цій віллі в Кап-Ферра, купленої на початку 2010-х років за 35 мільйонів євро.

Вілла Льовочкіних в Кап-Ферра
Вілла Льовочкіних в Кап-Ферра

“Кругла сума для держслужбовця. Бо у 49 років Сергій Льовочкін більшу частину своєї кар’єри провів на державній службі. Всього через три роки після здобуття економічного диплому він увійшов до адміністрації президента. Спочатку за каденції Леоніда Кучми, потім за каденції проросійського президента Віктора Януковича. … Його вихід у світ бізнесу датується менше 10 років тому, коли він купив у одного зі своїх багатих співвітчизників, Димитра Фірташа, частку в одній з головних медіа-груп країни”, – розмірковують французькі журналісти.

Вони стверджують, що “за тривожним збігом обставин” Фірташ також є власником вілли La Mauresque в Сен-Жан-Кап-Ферра, що лише у двох кілометрах від тієї, що належить Льовочкіним.

“Сергію Льовочкіну належить одразу п’ять земельних ділянок, об’єднаних однією територією та поштовою адресою. Нерухомість Льовочкіна оформлена на датську компанію Glorietta Investments I APS … Компанія Glorietta Investments I APS володіє нерухомістю у Франції на астрономічну суму – 40 мільйонів євро. Це і є вартість будинку Льовочкіна у Сен-Жан-Кап-Ферра”, – зазначає у своєму розслідуванні французька щоденна регіональна газета Nice-Matin.

У майновій декларації за 2020 рік Юлія Льовочкіна вказала, що саме вона, а не Сергій, є бенефіціарною власницею датської Glorietta Investments I APS і користується земельними ділянками та будинком у Франції разом із своїм братом та членами своєї родини. Факт користування майном, що належить Glorietta Investments I APS, у своїй декларації підтвердив і сам Сергій Льовочкін.

Сергій Льовочкін на цій віллі з сім'єю у 2016 році

Водночас “Схеми” стверджують, що точне місцеперебування Сергія Льовочкіна залишається невідомим. Вилетівши 10 лютого у Венецію, відтоді він не повертався і ніде не з’являвся у публічній площині. Він проігнорував усі запитання журналістів про його місцеперебування, про те, чи збирається він повертатися у Україну, як оцінює дії Володимира Путіна та повномасштабне вторгнення російської армії.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Нардепи Льовочкіни і Ко ніжаться на Лазурному узбережжі, поки РФ вбиває українців. Розслідування