Нарешті! Вирок Мураєву: прямо з Нацради. Рішення готове – працю на РФ закінчено!

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення схвалила рішення оштрафувати телеканал “НАШ” Євгена Мураєва. Також звернуться до суду, аби анулювати ліцензію мовника – через расистські вислови його власника.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання 10 лютого. Члени Нацради розглянули результати позапланових безвиїзних перевірок двох юридичних осіб – ТОВ “Наш 365” (логотип “НАШ”) і ТОВ “Наша Прага” (логотип “Максі-ТВ”).

“Вони транслювали в своїх ефірах одну й ту саму передачу “Важливе” за участі народного депутата Євгена Мураєва і політолога Сергія Тарана. Перевірки підтвердили порушення ліцензіатами законодавчих норм щодо розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті”, – пояснили у Нацраді.

Перевірки регулятор здійснював на звернення “Детектор Медіа” – за результатами моніторингу ефірів від 1 і 2 вересня 2021 року.

ПРО ЩО МОВИЛОСЬ ПІД ЧАС ЕФІРУ З ПОРУШЕННЯМИ:

  • Темою передачі став візит президента України до США.
  • Гість передачі Євген Мураєв висловлював свої переконання про негативні наслідки приєднання України до ЄС і НАТО.
  • Він, ігноруючи національні й міжнародні правові вимоги, у своїх висловлюваннях вдався до расистських висловлювань та очорнення релігійних переконань.
  • Зокрема Мураєв використовував слова “чорний Париж”, “мусульманська Мекка… з хіджабами…, де страшно перебувати” і висловлював інші характеристики населення французької столиці, яке етнічно походить з африканського континенту і мусульманських країн.
  • Він говорив про приналежність мусульман до світового тероризму.

У Нацраді кажуть, що ведучий програми не спробував збалансувати слова Мураєва, не прокоментував їх.

“Це засвідчує нехтування стандартами журналістики і вказує на те, що обидва ліцензіати – “НАШ” і “Максі ТВ” – не вжили достатніх заходів для припинення правопорушень у прямому ефірі”, – зробили висновки у регуляторі.

Програма на другий день транслювалася у запису без жодної редакційної правки. Телеканал “НАШ” повинен сплатити до державного бюджету України штраф у сумі 124 670 гривень.

До речі, щодо “Максі ТВ”, то штраф у розмірі 119 54 гривень, мовник також не сплатив. Національна рада звернеться до суду з позовом про анулювання його ліцензії.

ЯК КАНАЛИ МУРАЄВА ПОРУШУВАЛИ ЗАКОНОДАВСТВО:

  • 10 лютого Національна рада оштрафувала “НАШ” і “Максі ТВ” за порушення законодавства щодо ведення передач українською мовою.
  • Загальна сума штрафу, яку мають сплатити обидві юридичні особи, становитиме близько 250 тисяч.
  • У 2021 році за результатами позапланових перевірок було застосовано 7 санкцій штрафу до “НАШ 365” через поширення закликів до розв’язання агресивної війни або її пропаганди, розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Зазначимо, що раніше уряд Джонсона сказав таке:

“У нас є інформація, яка вказує на те, що російський уряд прагне поставити у Києві проросійського лідера, розглядаючи можливість вторгнення та окупації України”.

І як потенційний кандидат нібито розглядається колишній народний депутат України Євгеній Мураєв. Насправді, поява Мураєва у цій ролі є невипадковою – і нехай не вводить в оману його рейтинг. Адже окупаційні “адміністрації” в Криму та на Донбасі очолювали маргінали та вчорашні сторожі, аніматори та мийники машин.

На користь версії про Мураєва вказують і слова президента Володимира Зеленського у The Washington Post про Харків як можливу ціль окупації.

Річ у тім, що сам Мураєв родом із Харківщини, він був двічі народним депутатом Верховної Ради по округу в Харківській області. Саме Мураєв вивозив Миколу Азарова до Росії під час його втечі у лютому 2014 року через кордон у Харківській області. Загалом Мураєв в останні дні Революції Гідності теж брав активну залаштункову роль.

18 лютого Азаров вилітав із “Жулян” до Петербурга на зустріч з Путіним, приватним літаком. Цим же літаком мав летіти й Мураєв. Він реєструвався на цей рейс, але зрештою так і не полетів, а вилетів того ж дня з “Борисполя” в “Шереметьєво”.

Потім Мураєв дочекався у Харкові Азарова – це було напередодні приїзду Януковича. Мураєв стверджує, що відвіз Азарова в Росію і попрямував до готелю у центрі Білгорода, і там його залишив.

Загалом варто додати, що інформацію про Харків як можливу ціль для російського вторгнення спецслужби США та Британії отримали ще у листопаді – грудні 2021 року. Тоді ж зібрали інформацію про підготовку для Євгенія Мураєва ролі керівника окупаційної адміністрації.

Беручи до уваги те, що за місяць – півтора з того моменту нічого не змінилося, варто не розганяти паніку та лише посилювати свою обороноздатність.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )