NASA оголосило конкурс на найкращий космічний туалет для Місяця

У конкурсі можуть брати участь абсолютно всі бажаючі, включаючи неповнолітніх.

Останній раз люди приземлялися на поверхню Місяця в грудні 1972 року, тоді всі вони в основному були в підгузках, інформує Ukr.Media.

Це тому, що NASA під час своїх місячних експедицій Apollo ніколи не замислювався над тим, щоб спроектувати відповідний туалет.

Замість цього астронавти "ходили в туалет" у пакети і використовували космічні підгузники, коли виходили з космічного корабля у своїх великих громіздких скафандрах.

 • «Дефекація і сечовипускання були аспектами космічних подорожей, які завжди заважали, ще з початку пілотованих космічних польотів», — йдеться в офіційному звіті NASA про місії Apollo, опублікованому в 1975 році.

Тому майже через п'ять десятиліть, з новою підготовкою США вже до 2024 року знову планує запустити астронавтів на Місяць. І тому космічне агентство сподівається зробити щось комфортніше ніж пакет і підгузки..

 • «Астронавти непохитні в тому, що не хочуть повертатися до пакетів часів Apollo», — заявив Майк Інтербартоло (Mike Interbartolo) з інженерної команди NASA.

Тому в цей раз NASA за допомогою краудсорсингу розробляє новий дизайн туалету для місячного корабля Artemis, запустивши для цього конкурс «Lunar Loo» («Місячний зоопарк») на HeroX.

 • «Нам потрібен туалет, який зможе пропрацювати на поверхні Місяця 7 днів, а також протягом часу транзиту до Місяця», — сказав Інтербартоло.

Це означає, що туалетна система повинна бути функціональною як в умовах мікрогравітації, так і в умовах місячної гравітації, яка становить близько однієї шостої гравітації Землі. Туалет також повинен бути придатний для використання всіма космонавтами, незалежно від статі. Крім того, він повинен бути компактним, щоб його можна було легко доставити на супутник Землі.

Інтербартоло зазначає, що NASA потрібні «хакери», «творці» і «божевільні гаражні вчені з усього світу, які за кілька місяців конкурсу зможуть змінити погляд на те, яким повинен бути космічний туалет».

Вимоги NASA до нового туалету:

 • Він повинен функціонувати як в умовах мікрогравітації, так і в умовах місячної гравітації;
 • Мати масу менше 15 кг при земній гравітації;
 • Займати об'єм не більше 0,12 м³;
 • Споживати потужність менше 70 Вт;
 • Працювати з рівнем шуму менше 60 децибелів (не голосніше, ніж звичайний вентилятор у ванній кімнаті);
 • Він повинен бути пристосований як для жінок, так і для чоловіків;
 • Він повинен бути пристосований для користувачів, зріст яких становить 1,47-1,96 м, а вага 48-131 кг.

Також в NASA додали:

 • «Бонусні бали будуть нараховуватися за проекти, які зможуть вловити блювоту, не вимагаючи при цьому від члена екіпажу приміщення голови в унітаз».

Крайній термін подачі дизайну туалету — 17 серпня. Переможця у конкурсу чекає грошовий приз у розмірі 35 тисяч доларів.

Варто додати, що в конкурсі також можуть взяти участь діти віком 11-18 років, правда в цьому випадку вони можуть розраховувати лише на суспільне визнання і спеціальну нагороду від NASA, але ніяк не на гроші.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
NASA оголосило конкурс на найкращий космічний туалет для Місяця