”Наше небо безпечне!” У Зеленського заспокоїли: ситуація під контролем. Всім зберігати спокій – останні деталі

На сьогоднішній день ситуація залишається повністю стабільною та контрольованою. Про це заявив голова державіаслужби Олександр Більчук.

12 лютого 2022 року найбільші світові страхові компанії повідомили українських авіаперевізників про те, що протягом 48 годин припиняють страхування літаків для польотів у повітряному просторі України. Таке рішення пов’язане з підвищеними ризиками початку бойових дій. Пише korupciya.com

Відповідно власники повітряних суден — лізингодавці — вимагають якомога скорішого повернення літаків на територію ЄС. Рейс SkyUp PQ0902 Фуншал — Київ через вимоги лізингодавця був змушений здійснити посадку не в Україні. 

Чотири автобуси з пассажирами рейсу авіакомпанії SkyUp, який був змушений сісти в Кишиневі на вимогу лізингодавця, вирушили до України,  написав у Twitter речник МЗС Олег Ніколенко.

Завдяки злагодженій роботі консулів 4 автобуси з пасажирами рейсу SkyUp, який здійснив екстрену посадку в Кишиневі, вирушили до України. МЗС готове надати максимальне сприяння українським авіаперевізникам у вирішенні проблемних питань, пов’язаних із здійсненням їхніх авіарейсів, – написав він.

Наразі аналогічні вимоги про повернення літаків надходять від інших лізингодавців. Ситуація обговорюється на державному рівні — щоб авіакомпанії мали можливості продовжувати польоти в Україну, Міністерство Інфраструктури України проводить термінову зустріч, де планується розробка рішень.

Ситуація, яка склалася, потребує вирішення на державному рівні. Наразі ми працюємо спільно з державними структурами для пошуку варіантів розв’язання проблеми, — зазначає Дмитро Сєроухов, генеральний директор SkyUp. — Ми робимо все можливе, щоб продовжувати виконувати рейси у штатному режимі, але не можемо ігнорувати вимоги лізингодавців. Ми тимчасово припинили продаж квитків на вильоти з 14 по 16 лютого 2022 року та очікуємо на вирішення ситуації.

Натомість заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко у своєму Facebook написав, що Європейське агентство авіаційної безпеки не давало рекомендацій щодо обмеження польотів над Україною.

Небо над Україною відкрито, влада не приймала жодних рішень щодо закриття повітряного простору. EASA також не давало рекомендацій обмежити польоти в повітряному просторі України. Користуємося фактами, а не припущеннями – більшість авіакомпаній продовжують діяльність без обмежень, – наголосив Тимошенко.

Депутат-«слуга народу» Олександр Качура підтвердив у коментарі «Лівому берегу», що у їхній фракції рекомендували не залишати територію України.

Так, нас попросили у чатах і рекомендували не залишати країну. Тому що насправді виїхати із країни зараз це аморально, – наголосив він.

Водночас заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук уточнила, що всі депутати фракції, які перебувають закордоном, мають повернутися до країни терміново.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )