Наступ із “Кинджалами”: експерт про те, якими можуть стати чергові атаки Росії

Атакуючи енергосистему, ворог намагається сповільнити постачання західного озброєння.

Попри те, що в Росії кількість ракет “Кинджал”, за оцінками військових, не перевищує 40-50 штук,  9 березня ворог використав одразу 6 із цього майже стратегічного запасу.

Про таку кількість в коментарі для ТСН.ua повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Особливість сьогоднішньої атаки – це використання ракет “Кинджал”. Вони їх виготовляють”, – уточнив Ігнат, розповідаючи про спроможність ворога.

За даними військових, це один із типів ракет, які українська ППО поки неспроможна збивати, але ситуація може змінитися одразу після того, як Україна отримає комплекси Patriot. За даними наших джерел в уряді, постачання такого озброєння очікується після квітня.

Своєю чергою, військовий експерт, колишній речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов не виключає, що окупанти можуть застосувати набагато більше “Кинджалів”, ніж використали сьогодні.

Чи йде Путін в ракетний наступ із гаслом “Це наш останній рішучий бій”? Такого не можна виключати, адже надто різне ракетне угруповання сьогодні атакувало Україну. Летіли Х-101, Х-55, “Кинджали”, “Калібри”, – каже Селезньов. – Все, що Росія змогла поставити до бою – все використали. Росіяни марять тим, щоб зруйнувати енергетичну інфраструктуру України. В такий спосіб сповільнюється рух логістики, за допомогою якої ми здійснюємо поставки озброєння від наших західних партнерів. Те, що росіяни досить довго готуються, каже про те, що ракети у них є, але не всі в працездатному стані”.

На запитання про спроможність виробляти “Кинджали” Селезньов відповів нам так: “З початку року, здається, вони виробили 4 такі ракети. Це небагато, імпортозаміщення у них не працює. Є відповідна елементна база, яка має бути присутня в цих високоточних надшвидкісних ракетах. У росіян обмежені можливості”.

В чому невловимість “Кинджала”

Російський гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс “Кинджал Х-47М” несе гіперзвукові ракети, що здатні уражати як стаціонарні об’єкти, так і надводні цілі – авіаносці, крейсери, есмінці та фрегати.

Ракета Х-47М2 “Кинджал” розроблялася для того, щоб долати системи ППО. За словами російських військових, вона здатна долати наявні й потенційні системи протиповітряної та протиракетної оборони.

Дальність пуску цієї ракети може досягати 3-х тисяч кілометрів без урахування дальності польоту літака-носія.

Як кажуть фахівці, ракета досягає гіперзвукової швидкості на фінальній ділянці траєкторії, де її повинна огорнути плазма, що не пропускає електромагнітне випромінювання та хвилі радіолокаційних станцій, що і робить її непомітною для систем ППО.

Таке поєднання характеристик дозволяє ракеті комплексу гарантовано долати всі наявні системи протиповітряної та протиракетної оборони.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN