Навіщо Путіну поїздка на Донбас і чи буде вона справжньою: Фейгін озвучив можливі варіанти

Заяви Кремля про нібито майбутню поїздку російського диктатора Володимира Путіна на тимчасово окупований Донбас спричинені потребами пропаганди країни-агресора. Вони лиш свідчить про гостру необхідність у такому його вчинку, аби підняти авторитет в очах населення РФ, яке починає сумніватися в цілях “СВО”, і окупантів, що нині мерзнуть в окопах.

На це в коментарі “24 каналу” вказав російський правозахисник Марк Фейгін. За його словами, кремлівський лідер просто усвідомлює, що йому потрібно вчинити щось подібне, але навряд той реально навідається в ОРДЛО (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

“Адже Володимир Зеленський так робить (їздить на прифронтові території. – Ред.). Путіну потрібно хоч якось відповідати”, – зауважив він.

Фейгін вважає, що російський диктатор навряд чи зважиться на те, щоб реально відвідати окуповані території Донецької і Луганської областей Україні.

“У найкращому випадку десь в тилу поставлять декорації і знімуть короткий ролик, який видадуть за зустріч із реальними людьми. Найімовірніше, це знову буде постановка”, – каже правозахисник.

Він нагадав, що всі зустрічі Путіна найчастіше були фейковими. Наприклад, наприкінці листопада очільник Кремля взяв участь у постановочному заході, зустрівшись із жінками, яких намагалися видати на матерів російських “мобіків”. Не виключено, що й цього разу диктатор не відходитиме від стандартного сценарію.

“Я припускаю, що він навіть може стрімко залетіти в Луганськ, сфотографуватися на фоні адміністрації або зобразити, що він у якомусь окопі. Однак це точно не буде на передовій або навіть близько до лінії фронту”, – переконаний Фейгін.
Навіщо Путіну поїздка на Донбас і чи буде вона справжньою: Фейгін озвучив можливі варіанти

Коментуючи той факт, що у Кремлі раптом заговорили про поїздку глави РФ на Донбас аж на десятому місяці війни проти України, він нагадав, що там планували захопити українську державу за 10 днів. Отже, оточення Путіна було переконане у тому, що потреби у таких поїздках не буде.

“Однак війна триває вже 10 місяць і її кінця не видно. Для того, щоб підвищити мотивацію російських військових, потрібно продемонструвати, що Путін із ними хоча б на якійсь ревізійній відстані”, – пояснив правозахисник.

Він додав, що у Росії готують нову хвилю мобілізації, адже не можуть впоратися на фронті за допомогою того ресурсу, яких є зараз. У Кремлі вважають кількісні показники важливою передумовою для проведення подальшої війни.

Фейгін зазначив, що Кремль взяв курс на війну на виснаження. Однак про це можна говорити щонайменше через рік, адже нині бойові дії дуже динамічні.

“Виснаження передбачає тривале багатомісячне протистояння, за якого одна сторона, використовуючи великі ресурси, виснажує ресурси противника – України. Путіну важливо показати, що він готовий воювати хоч 10 років”, – переконаний Фейгін.

Правозахисник додав, що навіть якщо російський диктатор зважиться на поїздку на Донбас, навряд чи це мотивує російських військових, які взимку сидять в окопах.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN