Названо ймовірну дату підвищення тарифу на електроенергію: Скільки будемо платити вже цієї весни

Тариф на електроенергію для побутових споживачів підвищуватимуть. Ймовірно, він стане вищим уже з квітня. Вартість електрики для населення може зрости приблизно на третину. Таким прогнозом поділився з виданням Оbozrevatel голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, передають Патріоти України.

Тариф на електроенергію можуть підвищити одразу після фактичного закінчення опалювального сезону. А енергетики та чиновники вже не раз заявляли, що у 2023 році опалювальний сезон можуть завершити наприкінці березня. Мовляв, цього року потепління розпочалося набагато раніше, та й просто треба заощаджувати енергоресурси.

При цьому тариф на електроенергію може зрости приблизно на 30–40%. Таким чином, за одну кіловат-годину українцям доведеться платити близько 2,3-2,5 грн. Олег Попенко каже, що, можливо, введуть ступінчастий тариф. Він буде тим вищим, чим вищим буде обсяг споживання.

“Звичайно в такому разі треба враховувати електроплити та електроопалення, де споживання набагато вище. Але саме по собі запровадження стимулюючих тарифів правильний шлях”, – каже експерт.

При цьому він переконаний, що “соціальний тариф на нижній планці підвищувати не можна”. Очевидно, Олег Попенко має на увазі теперішній тариф 1,44 грн/кВт-годину, за яким платять за електрику сім’ї, що споживають невеликий обсяг електроенергії.

Водночас експерт додав, що інформацію про чотириразове підвищення тарифу на електроенергію для населення, яку останнім часом активно поширюють у ЗМІ, не варто сприймати серйозно. “Хочу одразу заспокоїти. Ні, не вчетверо. У 4 рази це різниця між розрахунковою вартістю електроенергії та вартістю, за якою відпускається побутовому споживачеві”, – запевнив Попенко

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )