Не постачатиме енергоресурси! Лукашенко атакує: чергова погроза диктатора. У Зеленського не змовчать – так просто не минеться!

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у випадку ескалації конфлікту між Києвом і Москвою Білорусь припинить постачання палива і електроенергії в Україну.

Про це він сказав в інтерв’ю російському пропагандисту Володимиру Соловйову. Пише korupciya.com

“Якщо ви Україна зіткнетеся з Росією, ми будемо не з вами. Ми відріжемо всякі поставки не тільки ПММ з Росією разом і електрику”, – заявив Лукашенко.

Торік, за даними консалтингової групи “А-95”, на Білорусь та Росію припало 62% всього українського ринку дизпалива. Також на кінець лютого запланована робота енергосистеми України в ізольованому від РФ та РБ режимі.

Нагадаємо, що Білорусь не дозволила транзит литовських нафтопродуктів в Україну. Зокрема, Білорусь із 7 лютого запроваджує заборону на залізничний транзит нафтопродуктів, хімічних та мінеральних добрив, завантажених на станціях “Литовських залізниць”.

У Білорусі кажуть, що таке рішення ухвалили у відповідь на запроваджену Литвою заборону транзиту білоруських товарів через порти цієї країни. Раніше Литва припинила транзит підсанкційного “Білоруськалію” – Мінськ пообіцяв симетричну відповідь.

“Нами ухвалено рішення про заборону перевезень транзитом своєю територією, що прямують з Литви залізничним транспортом, нафтопродуктів, хімічних та мінеральних добрив, завантажених на станціях “Литовських залізниць”, – йдеться у заяві білоруського відомства.

Територією Республіки Білорусь таких вантажів перевозиться близько 1,5-1,6 млн тонн на суму понад 1 млрд дол щорічно. За даними Консалтингової групи “А-95”, у 2021 року частки литовського ДП та бензину на українському ринку становили 9% та 11% або 691,4 тис т та 262,2 тис т відповідно.

Компанія “Литовські залізниці” з 2018 року мала договір з “Білоруськалієм”, що мав діяти до кінця 2023 року. Відповідно до угоди, через Литву та Клайпедський порт перевозили близько 11 млн тонн білоруських добрив.

У серпні 2021 року “Білоруськалій” потрапив під санкції Сполучених Штатів проти режиму Александра Лукашенка. Заборона набула чинності 8 грудня, але литовська залізниця продовжила транзит поташу через наявність дійсного контакту і передплати на найближчі місяці.

Ця ситуація викликала суспільний резонанс у Литві, одній із найрішучіших у Європі критиків порушень прав людини в Білорусі; у певний момент допускали навіть відставку уряду.

Литовська комісія з моніторингу стратегічних галузей визнала, що контракт залізниці з “Білоруськалієм” становить загрозу національній безпеці. У січні 2022 року уряд підтвердив цей висновок та постановив, що контракт має бути розірваний з 1 лютого. “Білоруськалій” вже оскаржив у литовському суді обидва рішення.

Джерело epravda.com.ua

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN