Не так сталось, як гадалось… Більшість українців не змогли знайти роботу за кордоном, а 86% планують повернутись додому: результати досліджень

За кордоном перебуває близько 3 млн працездатних українців. Більшість із них намагалися знайти роботу, і лише кожен третій зміг працевлаштуватися в державах, у яких перебуває як біженець. При цьому 86% опитаних заявили, що планують повернутись додому.

Про це йдеться в даних дослідження кадрового порталу work.ua. Вони опитали українських біженців та з’ясували, скільки українців шукали роботу та наскільки успішними виявилися їхні пошуки.

Скільки українців працює за кордоном?

За даними МВС, понад 6,2 млн українців виїхали в результаті війни за кордон. За підрахунками UNISEF, до 50% усіх людей, що виїхали, – діти. При цьому близько 1 млн українців повернулися додому, в результаті, за оцінками аналітиків work.ua, за кордоном перебуває близько 5 млн людей.

“Якщо припустити, що пропорція дорослих та дітей серед біженців сильно не змінювалася, можна сказати, що орієнтовно 3 мільйони українських переселенців за кордоном – повнолітні”, – йдеться у повідомленні.

Хто шукає роботу?

Відео дня:

Більше ніж половина (59%) сказали, що шукали роботу в тих країнах, де вони перебувають як біженці. Не шукали роботу лише чверть опитаних. “Можна припустити, що це, перш за все, люди, які не втратили роботу та працюють віддалено, пенсіонери та жінки з маленькими дітьми”, – йдеться у результатах дослідження.

Важливо також зазначити, що знайти роботу за кордоном виявилося не так просто. Лише приблизно 39% тих, хто шукав роботу, змогли її знайти. На жаль, пошук не приніс бажаних результатів у 61% випадків. Хоча у багатьох країнах було створено умови для спрощеного найму українців.

311 людей, або 86% усіх опитаних, планують повернутись в Україну. Основна частина (221 особа) відповіла, що вона хоче повернутися після закінчення війни. Чверть усіх опитаних планують повернення найближчим часом.

Лише 14% респондентів (49 осіб) обрали варіант відповіді “Не планую”. 21 із цих 49 осіб, тобто майже половина, знайшли роботу у новій країні перебування.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Не так сталось, як гадалось… Більшість українців не змогли знайти роботу за кордоном, а 86% планують повернутись додому: результати досліджень