Небезпечний ШАХРАЙ! Агробарон і ексдепутат ошукав селян, державу, кинув державний банк, захопив австрійське агропідприємство

Діаманти, палаци, Ролс-Ройс, брендові шмотки: агробарон і ексдепутат Андрій Гордійчук ошукав державу на сотні мільйонів та під час війни продовжує шикувати на повну
Поки на фронтах під час війни гинуть тисячі мирних українців та військових, окремі політики, схоже, живуть у якійсь іншій реальності — шикують у розкоші, як це робили до вторгнення Росії. Агресія РФ показала справжнє обличчя багатьох колишніх і нинішніх можновладців. Вони переймаються лише про себе та свої нажиті статки (часом незаконні).

До цієї гидотної когорти потрапив і ексдепутат Хмельницької облради, агропідприємець Андрій Гордійчук. Прізвище якого знову сплило на порядок денний через численні кримінальні кейси, у які вскочив цей регіональний барон, що так і не вийшов у прем’єр-лігу української політики. І не дивно, бо біографія Гордійчука рясніє чималою кількістю кримінальних епізодів та злочинів.

Ху із пан Гордійчук?

Гордійчук останні років десять позиціонував себе як успішний підприємець. У нього є великий агробізнес в Хмельницькій і Житомирській областях (зокрема, у селі Броники Новоград-Волинського р-ну) та інших регіонах країни. В декларації про доходи Андрія Гордійчука (яку він подавав як депутат облради) значились численні об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва, коштовні брендові речі, одяг, ювелірні прикраси, аксесуари, дорогі автомобілі, корпоративні права на компанії різного профілю тощо. Судячи по декларації – людина він не просто заможна, а дуже заможна.

У публічній площині відомо, що Гордійчук активно просував власну політичну кар’єру на регіональному рівні та мав дуже амбітні наміри потрапити після місцевого рівня у загальнодержавний політикум, так би мовити, по-ближче до політичних еліт країни та впливових покровителів. За словами його близького оточення, ще маючи депутатський мандат Хмельницької облради Гордійчук придивлявся до грошових посад у столиці. Втім, як подейкують в кулуарах владних кабінетах, він, не дивлячись на свої багатомільйонні статки, не пройшов кастинг через кримінальну тінь, що нависла над цим “місцевим князьком”. Зокрема, топ-чиновники згадали шкоду, яку Гордійчук наніс державі та відмежувалися від нього. Справи проти агробарона не закриті, йому реально загрожує чималий тюремний строк. Таких персонажів у владі вистачає, тож бізнесмену у Центрі показали червону картку через незаконне збагачення.

Афера Г. на майже 200 млн грн

Найбільшою резонансною справою Гордійчука проти держави вважається ошукання державного банку – «Укргазбанку» – аж на 170 млн грн. За цим фактом компетентні органи також порушили кримінальну справу. Про це раніше писали деякі українські ЗМІ.

Суть схеми Гордійчука полягає у наступному: впродовж 2016-2018 років між державним “Укргазбанком” та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом «ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ КООПЕРАТИВ», ТОВ «ОРГАНІК СІДС» та ТОВ «АДЕЛАЇДА-ЕКО» було укладено три генеральні кредитні угоди, в рамках яких зазначеним юрособам банк надав кредит у розмірі 184 200 000 грн. Кінцевим бенефіціаром вказаної групи позичальників є Гордійчук Андрій Андрійович.

Як стало відомо, в передбачені кредитними угодами строки позичальниками групи допущено порушення кредитних зобов’язань. Виникла заборгованість по сплаті основного зобов’язання та процентів за користування кредитним коштами. Загальний розмір заборгованості позичальників перед банком станом на 01.08.2019 становив близько 170 млн гривень. Тож державний банк подав у суд позов з вимогою повернути борги. Наразі інформація про погашення кредиту та розрахунок/реструктуризацію з “Укргазбанком” відсутня. Тут згадується вислів “кому війна, а кому мати рідна”, і Гордійчук, напевно, буде списувати все на форс-мажор і кризу в агросекторі через військові дії. Але вони почалися у лютому-2022, а не в 2019 р., коли Гордійчук наростив борг перед банком (фактично — перед державою і держбюджетом). Відтак, тим паче в умовах війни крадіжка майже 200 млн грн — це не просто кримінальний злочин, а фактично державна зрада чи диверсія проти України та ЗСУ, які фінансуються з того самого держбюджету.

Дерибан 15 млн грн Аграрного фонду

Крім того, журналісти-розслідувачі писали і про іншу злодійську схему Гордійчука — він розікрав 15 млн грн, що належать державі, а саме Аграрному фонду України. Стало відомо, що за цим фактом правоохоронці ще перед війною порушили й розслідували дві кримінальні справи.

Зокрема, мова йде про компанію Гордійчука ТОВ “Цефей-Груп”, яка уклала біржовий договір постачання зерна врожаю 2018 р. на загальну суму близько 15 мільйонів гривень. Згідно з ним ТОВ “Цефей-Груп” мало постачати зерно до ПАТ Аграрний фонд, однак не виконало своїх зобов’язань. А кошти, отримані при укладенні договору, не було повернуто державному Агрофонду. При цьому, за даними журналістів, заставне майно у вигляді зерна компанія “Цефей-Груп” використала у власних цілях. Вияснилось також й те, що в період укладання договору компанія дивним чином змінила засновника, директора та бухгалтера підприємства. Напевно, щоб замісти сліди, аби уникнути відповідальності та іміджевих втрат через таку обкатану серед аграрних шахраїв схему.

Аграрний гоп-стоп імені Гордійчука

Також варто нагадати, що раніше Гордійчук згадувався з українськіми медіа у зв’язку з його причетністю до молочної афери: ділок ошукав селян за здане ними молоко на суму більш, ніж 20 млн грн. За попередніми оцінками, серед потерпілих — десятки тисяч селян з Хмельниччини та Рівненщини.

Крім того, за даними розслідувачів, не оминав Гордійчук і рейдерські історії. Зокрема, як виявилося, незаконним шляхов він захопив частину австрійського агропідприємства «Голденкерн» після дивної раптової смерті його власника.

Наразі ж, за словами представників ділових й аграрних кіл країни, почуваючи себе безкарним, Гордійчук ошукав також своїх бізнес-партнерів та селянські (фермерські) господарства зі всієї України (Донецька, Полтавська, Дніпропетровська, Хмельницька, Рівненська, Харківська та Київська області).

ЗМІ повідомляють, що тепер ошукані партнери та селянські/фермерські господарства готують відповідні колективні заяви до правоохоронців з вимогою розслідувати чергове шахрайство з боку Гордійчука та його спільників.

Водночас, як з’ясувалося з постів Гордійчука у соцмережах, він після початку війни був у Києві та після нормалізації життя у столиці агробарон хизувався дорогими брендовими покупками зі столичних бутиків, що запрацювали. Суми витрат вражають — це тисячі доларів. Де-факто, це як раз саме ті награбовані кошти, які політик-банкрут (політична кар’єра Гордійчука скінчилась після його шаленого депутатства) вкрав у держави та ошуканих аграріїв з усієї країни.

Тому всі компетентні органи, незважаючи на завантаженість через війну, мають якнайшвидше повернутися до Гордійчука та реально покарати цього небезпечного ділка-диверсанта й конфіскувати його майно на користь держави та компаній/фермерів, якім він завдав мільйонні збитки.

Довідково:

Гордійчук Андрій Андрійович народився 8 лютого 1977 р. у Новоград-Волинському на Житомирщині. Є засновником та очільником групи органічних агрокомпаній «ALL IN FOODY». З 2007 до 2017 рр. засновник та голова правління корпорації «Сварог Вест Груп», ексдепутат Хмельницької обласної ради, засновник фундації «Аграрна наддержава», громадський та благодійний діяч.

Гордійчук був одружений три рази. Його третя жінка – Гордійчук (Сацюк) Єлизавета Ігорівна, власниця компанії «ЛЯ РЕН» (зі статутним фондом, що дорівнює 1 тис грн.), яка позиціонує себе як успішну «бізнес-вумен». Разом з цим, Гордійчук (Сацюк) Єлизавета Ігорівна стала багатою та успішною саме після одруження з Андрієм Гордійчуком. Не зважаючи на численні борги, Андрій Гордійчук дарує жінці коштовний автомобіль – Ролс-Ройс, яким вона хизується в Інстаграмі. Навряд чи бізнес його жінки (зі статутним фондом, що дорівнює 1 тис грн.) дозволить ії купити автомобіль вартість більш ніж 500 тис. доларів США.

Гордийчук

Подружжя Гордійчуків в цей тяжкий час для України жодним чином не допомагають ЗСУ та потерпілим від цієї страшної війни. Разом з цим, Гордійчук (Сацюк) Єлизавета Ігорівна хизується в Інстаграм покупкою брендових речей (кепки від Руслана Багинського) вартістю 350 Євро та шампанського вартістю більш ніж 200 доларів США за одну пляшку.

Гордийчук

Гордийчук

Не зважаючи на його шахрайську поведінку та шахрайські дії, Андрій Гордійчук успішно дружить та ладнає з правоохоронними органами України, які не звертають на нього жодної уваги. Відносно Андрій Гордійчук порушено ряд кримінальних справ, які роками розслідуються та шахрая досить не притягнуто до відповідальності.

Гордийчук

Гордийчук

Гордийчук

Гордийчук

Гордийчук

З метою уникнення від відповідальності та не бажаючи повертати борги Андрій Гордійчук переписав весь свій бізнес на жінку – ПрАТ «ДОБРОБУТ АГ», ТОВ «ЦЕФЕЙ-ЕКО», ТОВ «А3ТЕХ». ПрАТ «ДОБРОБУТ АГ» належить Туристичний комплекс «Услад», який успішно працює та розвивається. Більш того, як стало відомо на території туристичного комплексу планується будівництво нового готелю. Виникає питання – за чиї кошти буде відбуватися це будівництво? За вкрадені державні кошти або за кошти ошуканих осіб або за рахунок нових кредитних ресурсів, які намагається отримати Андрій Гордійчук?!

Саме тому шукаємо всіх, хто постраждав внаслідок афер Андрія Гордійчук, та для того, щоб покласти край цьому беззаконню. Віримо, що в такі тяжкі часи винна особа буде притягнута до відповідальності.

Якщо ви постраждали внаслідок афер пана Гордійчука, можете звертатись заe-mail: [email protected]

Автор статті:
Руслан Якушев

джерело

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN