Недільний ранок приніс просто чудову новину! Щойно президент повідомив що вже з понеділка починається..

В Україні розпочалося виробництво ПЛР-тестів, і перша партія обсягом 200 тисяч одиниць відправляється у регіони, повідомив секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко.

«ЯК МИ Й ОБІЦЯЛИ КІЛЬКА ТИЖНІВ ТОМУ, В УКРАЇНІ РОЗПОЧАЛОСЯ ВИРОБНИЦТВО ПЛР-ТЕСТІВ.

СЬОГОДНІ МИ ОТРИМАЛИ ПЕРШУ ПАРТІЮ – ЦЕ 200 ТИСЯЧ ТЕСТІВ. ВОНИ НА ВИХІДНИХ РОЗ’ЇДУТЬСЯ ПО ОБЛАСТЯХ, ПО СПЕЦІАЛЬНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ, ЯКІ ПРОВОДЯТЬ ПЛР-ТЕСТУВАННЯ», – СКАЗАВ КИРИЛО ТИМОШЕНКО.

За словами секретаря Координаційної ради, наступного тижня очікується ще майже 400 тисяч таких тестів.

Виробництво українських ПЛР-тестів триває, і вони також розподілятимуться між установами.

«Я ВВАЖАЮ, ЩО ЦЕ ДУЖЕ ДОБРИЙ КРОК, КОЛИ УКРАЇНА ОТРИМАЛА ВІТЧИЗНЯНІ ПЛР-ТЕСТИ. НЕ ЗАКУПОВУЄ ЇХ У КИТАЇ ЧИ КОРЕЇ, А ПРОВОДИТИМЕ ДІАГНОСТИКУ САМЕ УКРАЇНСЬКИМИ ПЛР-ТЕСТАМИ», – НАГОЛОСИВ КИРИЛО ТИМОШЕНКО.

Він повідомив, що днями до України з Китаю прибула велика партія засобів захисту для лікарів, Міністерства внутрішніх справ, Держприкордонслужби, Збройних сил. Це понад 360 тисяч респіраторів, понад 100 тисяч костюмів біозахисту, а також 800 тисяч реагентів для проведення ПЛР-тестів.

«Це дуже великий вантаж. Він був на складі в Україні, розподілявся між областями, і вже цими днями – вчора й сьогодні – він роз’їжджається по країні, і всі наші медики, насамперед у лікарнях, які займаються боротьбою з COVID-19, в опорних лікарнях, отримають ці засоби захисту», – сказав Кирило Тимошенко.

За словами секретаря Координаційної ради, цих засобів вистачить на найближчі 3-4 тижні.

«АЛЕ ЗАКУПІВЛІ НЕ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ, І ЦИМИ ВИХІДНИМИ МИ ОТРИМАЄМО ЩЕ ОДНУ ПАРТІЮ», – ЗАЗНАЧИВ КИРИЛО ТИМОШЕНКО.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я закуповує засоби індивідуального захисту.

«ТОБТО НАШІ ЛІКАРІ ВЖЕ ЗАРАЗ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ЗАСОБАМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ, І Я ДУМАЮ, ЩО ЦЯ СИТУАЦІЯ СТАВАТИМЕ ЩЕ КРАЩОЮ», – ЗАУВАЖИВ СЕКРЕТАР КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ.

Кирило Тимошенко наголосив, що штаб з протидії коронавірусу, Міністерство охорони здоров’я та інші структури проводять велику роботу, щоб лікарі якнайшвидше отримали всі засоби у своїх областях та лікарнях.

Крмі цього, як відомо, Міністерство охорони здоров’я готується до закупівлі 200 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) українського виробництва.

За словами глави МОЗ Максима Степанова, апарати ШВЛ будуть готові до кінця травня.

У свою чергу президент Володимир Зеленський заявив, що вітчизняні апарати штучної вентиляції легень будуть удвічі дешевшими закордонних аналогів.

“ДУЖЕ ВАЖЛИВО, ЩО ЕКСПЕРТИЗА ПОКАЗАЛА ВИСОКУ ЯКІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ШВЛІВ, І ВОНИ ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЮТЬ НАЙКРАЩИМ СТАНДАРТАМ. УКРАЇНСЬКІ ШВЛИ БУДУТЬ УДВІЧІ ДЕШЕВШИМИ, А ЦЕ ОЗНАЧАЄ КРАЩЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАШИХ ЛІКАРЕНЬ”, – ЗАЗНАЧИВ ЗЕЛЕНСЬКИЙ.

 Источник

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Недільний ранок приніс просто чудову новину! Щойно президент повідомив що вже з понеділка починається..