Нейтралітет не стане на заваді?: Швейцарія може погодитись на реекспорт своєї зброї Україні – ЗМІ

Нейтральна Швейцарія розглядає можливість поставки Україні бронемашин та боєприпасів до установок Gepard, повідомляють Патріоти України з посиланням на швейцарські ЗМІ.

Тиск на Швейцарію тривав кілька місяців, зауважують журналісти. Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час саміту в Давосі сказав щодо Швейцарії: “Ідеться не про нейтралітет (Швейцарія мотивувала відмову в наданні зброї своєю політикою нейтралітету). Ідеться про право на самозахист”.

За повідомленням ЗМІ, швейцарські соціал-демократи, які дотепер не погоджувалися на пропозицію комісії з політики безпеки Національної ради (парламенту країни), відмовилися від своєї попередньої позиції. Тепер Німеччина, Данія та Іспанія можуть отримати дозвіл на реекспорт зброї зі Швейцарії в Україну.
Швейцарія виробляє сімейство бронемашин Piranha (під цією маркою є БМП, бронетранспортери та інші броньовані машини). Саме таку техніку пропонувала поставити Україні Данія, але дотепер дозволу не отримала.

Також Швейцарія є виробником 35-міліметрових боєприпасів до зенітних самохідних систем Gepard. Їх надала Німеччина, але використання цієї зброї нині ускладнюється саме через брак боєприпасів.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN