Нова хвиля мобілізації може послабити армію РФ, – військовий експерт Мельник

Росія має багатомільйонний мобілізаційний ресурс, але збільшення чисельності армії може призвести не до її посилення, а до послаблення. Наразі армія окупанта не спроможна надати мінімальне забезпечення своїм бійцям як в плані екіпірування, так і в плані озброєння, із збільшенням кількості війська ці проблеми лише наростатимуть. war.obozrevatel.com

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник. “Потрібні автомати Калашнікова, потрібна екіпіровка, яку, як ми бачили, російське міноборони не здатне забезпечити навіть по мінімуму. Очевидно, що на наступних 300 тисяч проблема з забезпеченням буде ще більшою”, – спрогнозував він.

Експерт звернув увагу на те, що, незважаючи на величезний мобілізаційний ресурс, російська влада вимушена вдаватися до нестандартних методів залучення людей до свого війська. Це, зокрема, збільшення віку для солдатів-строковиків, автоматичне надання громадянства РФ іммігрантам, які погоджуються вступити до збройних сил Росії, залучення до армії в’язнів, що засуджені за важкі злочини та створення нових приватних військових компаній”, – нагадав він.

Водночас він зауважив, що механічне збільшення чисельності армії не означатиме автоматичного підвищення якості окупаційного війська. В цьому контексті Мельник зауважив, що на мінімальну підготовку одного бійця необхідно 1-3 місяці. Він також має бути забезпечений екіпіруванням та зброєю. Також можуть бути вирішені усі логістичні питання – “починаючи від місця, де його призивають, і закінчуючи місцем його застосування на полі бою”.

За прогнозами експерта, всі ці проблеми “наростатимуть мірою збільшення чисельності війська”.

“Якщо розглядати це в контексті рейтингів армій, другої чи третьої військової потуги в світі, то може виглядати, що вона є. Але якщо враховувати всі ці деталі та національні особливості, то може получитися так, що збільшення війська призведе не до його посилення, а, навпаки, до послаблення. На що ми великою мірою і розраховуємо”, – підсумував Мельник.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN