Нове диво в Саудівській Аравії — на місці безкрайньої пустелі з’являються безкраї озера

Різне

Цей рік багатий на «чудеса», і навіть під кінець він вирішив продовжувати дивувати людей. Цього разу в пустелі Саудівської Аравії замість тонн випаленого на сонці піску з’явилося величезне озеро. Мусульмани тут же пригадали рядки з Корану, де пророк Мухаммед сказав: «Судний день не настане до тих пір, поки Арабська земля знову не перетвориться в пасовища, по яких течуть річки». Однак вчені мають на все свій, науковий погляд, інформує Ukr.Media.

Відео, яке прикріплено нижче, було зроблено неподалік міста Шакра в пустелі. Але замість піщаних барханів глядачеві постає величезне рівне озеро. Синоптики вважають, що циклонічні вихори викликали рясні опади і сильні вітри. Зливи і град обрушилися на Аравійський півострів, через що виникла повінь. Стихія виявилася такою потужною, що водою покрита велика частина доріг на західному узбережжі Перської затоки. Озеро в пустелі виглядає безкрайнім і глибоким, але насправді вода ледь дістає до колін.

Водночас інша пустеля Руб-ель-Халі теж піддалася впливу циклону, і потужні зливи протягом декількох днів перетворили сухі мляві землі в справжній оазис. Однак тут рівень води набагато вищий, ніж в Шакрі.

Деякі автомобілі йшли під воду повністю. Варто сказати, що місцевих жителів не лякає, а радує така зміна в кліматі і погоді. Пустельні озера залучили масу туристів і місцевих жителів. Інтерес підігрівається тим що, за словами вчених, пісок скоро «жадібно вип’є» всю воду і пустеля повернеться у свій початковий вигляд.

Більш того, корінні жителі Саудівської Аравії кажуть, що зливи і повінь — це добрі вісті, адже велика кількість води скупчиться в низинах, а через місяць або два пустельна земля, яка може довго-довго зберігати насіння рослин, покриється травою.

Погоничі верблюдів впевнені, що їх підопічні можуть годуватися цією травою найближчі пару років. У місці, де не так багато можливості ростити худобу або обробляти землю, все фермерське господарство припадає саме на верблюдів, і люди раді всьому, що піде на благо цим тваринам.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN