Нові штрафи та правила запроваджуються в Україні з 11 липня: що тепер категорично заборонено

Від сьогодні набувають чинності зміни до статті 13 Закону України №2899-IV щодо захисту населення від шкоди вторинного тютюнового диму.

Як пише Politeka.net з посиланням на Верховну Раду, норми Законуспрямовані на зменшення привабливості тютюнових виробів, захист від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання в публічних приміщеннях тощо.

Так, з 11 липня 2022 року забороняється

– відведення місць для куріння в приміщеннях підприємств та установ усіх форм власності;

– вживання тютюнових виробів та використання пристроїв для споживання тютюну, зокрема, електронних пристроїв для нагрівання тютюну, електронних сигарет, кальянів зокрема, кальянів та електронних сигарет у всіх визначених законом місцях, у тому числі, у закладах ресторанного господарства та приміщеннях підприємств.

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, передбачає накладення штрафу 51-170 грн. У разі повторного за рік порушення штрафу становить 170–340 грн.


За розміщення попільничок, кальяну чи куріння також передбачено штраф: для суб’єктів господарювання (крім закладів ресторанного господарювання) – у розмірі 1000 грн, у разі повторного протягом року порушення – 10 000 грн.

Для закладів ресторанного господарства – 3000 грн., у разі повторного протягом року порушення – 15 000 грн.
электронные сигареты
Примітно, що кожен може подати скаргу на куріння у забороненому законом місці. Зробити це можна дистанційно через сайт Держспоживслужби.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN