Нові тарифи, ціни і пенсії: які зміни чекають на українців з січня

Новини

Що принесе новий 2021 рік турбує кожного, однак всі намагаються з оптимізмом дивитися у майбутнє. Що ж зміниться в Україні з січня 2021 року?

Про це розповідає “Апостроф”, інформує UAINFO.org.

Тарифи на комунальні послуги

Українці отримають значно “важчі” платіжки за комунальні послуги: у багатьох містах України подорожчало тепло (в середньому на чверть). Також зростуть тарифи на гарячу воду.

Також українських споживачів газу очікує й інший неприємний сюрприз – подорожчало транспортування газу. В середньому воно зросло від 0,15 копійки за один кубометр до 1,5 гривні.

Подорожчала і холодна вода (в середньому на 10-15%). Проєкт тарифів на водопостачання та водовідведення НКРЕКП оприлюднила ще 20 листопада, а остаточні ціни можна буде побачити в січневих платіжках.

Також відбулось підвищення тарифів на електроенергію для населення. Підвищувати тарифи будуть поетапно, а з 1 січня скасовано пільговий тариф на 100кВт, тож українцям доведеться заплатити в середньому на 30% більше.

Пенсії у 2021 році

У Міністерстві соціальної політики підготували план підвищення пенсій у 2021 році для різних категорій пенсіонерів. Розмір пенсій буде змінюватися у січні, березні, квітні, липні та грудні.

Також у січні відбулось підвищення мінімальної заробітної плати, відповідно до якої піднімуться всі виплати, які до неї прив’язані. Перерахунок пенсій торкнеться всіх українців, які досягли 65 років і мають необхідний стаж до 30 і 35 років.

У червні планується проведення індексації пенсій для всіх, хто вийшов на пенсію за віком і має необхідний стаж. За попередніми прогнозами, пенсії піднімуться в середньому на 7%.

У квітні проведуть перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів – виплати збільшаться на суму від 100 до 300 гривень.

Наступний етап підвищення мінімальних зарплат очікується в липні, це потягне за собою і підвищення пенсій для тих, хто пішов на відпочинок за віком – у середньому на 200 гривень. Також будуть переглянуті мінімальні пенсії та різні доплати, в тому числі й пенсіонерам старше 80 років.

У грудні 2021 року пенсіонери з необхідним стажем і ті, що вийшли на відпочинок за віком, отримають доплати. Також очікується проведення другого етапу підвищення мінімальних пенсій.

Нові правила в школах

В Україні з 1 січня вступив в дію новий санітарний регламент для закладів середньої освіти, відповідно до якого зміниться багато правил,що діють ще з 2001 року. Школярів почнуть забезпечувати транспортом для підвозу до школи, працівники шкіл повинні проходити профілактичні огляди, а туалети для дітей забороняється встановлювати на вулиці.

Крім того, заборонена оренда шкільних приміщень для послуг, які не належать до освітніх. І з’явились абсолютно нові правила для встановлення комп’ютерів та проведення інтернету.

Мобільний зв’язок подорожчає майже вдвічі

З початку 2021 року всі мобільні оператори змінюють свої тарифи й в деяких пакетах ціни піднімуться в півтора-два рази. В компанії “Київстар” розповіли, що переглядають умови контрактів, які були запущені три роки тому і раніше. Також будуть оновлені бюджетні тарифи для користувачів.

Транспорт подорожчає

Найближчим часом планують підняти тарифи і на перевезення, і це пов’язано не тільки з загальними підвищеннями цін, але і з карантином. За останній рік перевізники втратили майже половину свого прибутку і навіть в години пік вони змушені обмежувати кількість пасажирів. Також багато українців перейшли на віддалену роботу і перестали щодня їздити в офіси. Компенсувати такі збитки можливо тільки коштом підвищення проїзду.

У Києві після січневого локдауна варто очікувати підвищення проїзду до 10-12 гривень. В лютому тарифи на перевезення можуть піднятися також і на метро, тролейбуси та трамваї.

Підвищення проїзду планується не тільки в столиці, але і в інших містах України – в середньому на 2-3 гривні.

Сигарети

З нового року сильно подорожчали стіки для електронних сигарет – майже в три рази. Також заплановано зростання акцизів та орієнтовне зростання цін на сигарети в найближчий рік складе від 8 до 12 гривень. У січні очікується подорожчання в середньому на 1-2 гривні.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN