Новий курс долара і подорожчання комуналки: що чекає на українців у лютому

Українцям у лютому доведеться більше заплатити за опалення. Крім того, різко подорожчають одноразові пакети, перерахують зарплатні поліцейським. Про те, що чекає на українців у другому місяці 2022-го, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Подорожчає комуналка, але тарифи не зміняться

В Україні у січні не зміняться тарифи на комуналку. Але при цьому платити щонайменше за опалення доведеться більше. Причина – січень виявився холодним місяцем із порівняно великою кількістю морозних днів.

Така ситуація повторюється щороку, нагадує голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, минулого року ціни на опалення також обіцяли не піднімати, але у лютому “Київтеплоенерго” нарахували високі платіжки через морози. Оскільки морози тільки-но починаються, за словами експерта, не виключено, що ситуація може повторитися.

“Поки ми отримали тільки платіжки за грудень, а у нас попереду січень-лютий, переважно два найхолодніші місяці, які впливають на платіжку. Тому я не поспішав би з висновками, що ми “без стресу” пройдемо опалювальний сезон. Я поки що в цьому не впевнений”, – каже Попенко.

Більше доведеться платити за пакети

Українські магазини вже з 1 лютого зобов’язані продавати пластикові пакети за цінами не нижче ніж 2 грн. Наразі супермаркети надають покупцям пакети по 1-12 копійок, тобто ціни зростуть у кілька десятків разів.

Мінімальні ціни на поліетиленові кульки визначив Кабінет міністрів. Супермаркети мають право продавати пакети дорожче, але не дешевше, ніж за такими цінами:

  • 2 грн – за пакет без ручок та бічних складок;
  • 2,5 грн – за пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бокових складок;
  • 3 грн – за пакет з ручками та бічними складками.

Йдеться про пакети зі стінками завтовшки 50 мкм. Більш тонкі звичайні та оксорозкладні пластикові пакети (завтовшки до 50 мкм) повністю заборонять з 10 березня 2022 року.

Зарплати: поліцейські отримають більше

В Україні, як заявили у Міністерстві внутрішніх справ, у лютому підвищення зарплат для поліцейських становитиме 10% порівняно з минулим роком. Частково збільшення у 5% отримала частина правоохоронців у січні.

До речі, зараз патрульний поліцейський у Київській області може заробляти близько 13,2 тис. грн, при цьому йому практично щодня доводиться стикатися з вуличною злочинністю, ризикувати своїм життям. Водночас охоронець у супермаркеті може заробляти 15-16 тис. грн (згідно з кадровим порталом), а охоронець у спеціалізованих структурах – 20-25 тис. грн.

“З 1 лютого підвищення заробітної плати стосуватиметься кожного працівника поліції. Ми розуміємо, що це початок, і на роботу Національної поліції України звернули увагу найвищі посадові особи держави”, – цитує сайт МВС голову Нацполіції Ігоря Клименка.

До речі, зростання на 10% не компенсує навіть реального рівня інфляції в Україні за 2021 рік. Тому на відчутне зростання доходів правоохоронцям не варто розраховувати.

Новий курс долара

Ще одне важливе нововведення – можлива девальвація долара. У січні курс досяг позначки 28,8 грн/$, а в лютому, як вважають експерти, може перетнути важливу позначку 29 грн/$. “Долар на міжбанку торгуватиметься через тиждень близько 29,5 грн.Готівковий долар у банках торгуватиметься по 29,4/29,6 грн”, – розповідає старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

Цей прогноз – один із найнегативніших для української валюти. Зазначимо, в умовах, коли гривня вже піднялася на другу позицію у світі (після російського рубля) за рівнем девальвації, реалізація такого сценарію може призвести до домінуючого положення у списку валют, що найшвидше дешевшають.

Андрій Шевчишин із ForexClub вважає, що гривня справді може переступити позначку 29 грн/$, проте називає більш оптимістичний сценарій. “Наступного тижня очікуємо рух у діапазоні 28,75-29,1 грн/$, якщо не буде нового жорсткого потоку новин про ескалацію, яка змусить нерезидентів відновити активні продажі”, – каже аналітик.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Україна опинилася на порозі економічної кризи та фактично потрапила до ситуації “ідеального шторму”. Збіглась ціла низка малоймовірних негативних факторів: пандемія коронавірусу, енергетична криза та загроза нового військового вторгнення з боку РФ.

Водночас виведення коштів інвесторів негативно впливає на гривню, адже вони продають її та купують долар. І цей фактор впливу на валютний ринок не має нічого спільного із економікою. Тому аналітики не беруться передбачати, наскільки нищівними можуть бути наслідки. Проте всі експерти зазначають: саме собою подальше нагнітання обстановки стане відчутним ударом.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN