Низький попит та нестабільна політика: Китай не поспішає “рятувати” російський автопром

Автовиробники Китаю не поспішають освоювати російський ринок після відходу концернів Європи та США.

Санкції, введені країнами Заходу у відповідь на вторгнення РФ в Україну, особливо сильно вдарили російським автопромом. Втрати внаслідок падіння рівня продажів становили до 80% від довоєнного потенціалу. У справі відновлення галузі в Росії покладали надії на Китай, який міг би зайняти нішу, що звільнилася, після відходу компаній Європи, США і Японії. news.dialog.ua

Але Китай не поспішає збільшувати імпорт, а також нарощувати обсяги постачання запчастин. КНР не має впевненості у відновленні попиту, вирішенні проблем з логістикою, достатньому рівні платоспроможності росіян. Крім того, незрозумілою залишається сама політична лінія РФ щодо відновлення автопрому.

Обсяг імпорту авто з Китаю в РФ у грошах помітно впав. У березні 2022 року він становив близько 190 млн. доларів, а в травні ця сума скоротилася до 32 млн. доларів.

Відео дня:

На китайському ринку сьогодні також відзначається тенденція до падіння продажів. Але навіть у цих умовах автопідприємства КНР не поспішають нарощувати постачання до РФ. Найпривабливішими для них виглядають ринки країн Європи.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Низький попит та нестабільна політика: Китай не поспішає “рятувати” російський автопром