Обіцяють амністію та зарплату: російських в’язнів почали вербувати до ПВК “Вагнер” для війни в Україні

У Росії для участі у війні проти України почали вербувати в’язнів. Цим займається приватна військова компанія (ПВК) “Вагнер” через старшин – ув’язнених, які допомагають співробітникам колонії керувати загонами.

Злочинцям обіцяють амністію та зарплату, але попереджають, що живими з них повернуться далеко не всі. Про це виданню “Важные истории” розповіли близькі людей, які відбувають покарання в ВК-7 “Яблунівка” та ВК-6 “Обухово” Санкт-Петербурга.

Старшини передали ув’язненим, що їх закликають “захищати батьківщину”, воюючи на українському Донбасі. За пів року служби там “доброволець” може отримати 200 тисяч рублів та амністію. А у разі загибелі рідним обіцяють виплатити п’ять мільйонів рублів, проте все це лише на словах – на папері від’їзд ув’язненого на війну фіксувати не мають наміру.

“Їх туди оформлятимуть нібито як на етап, до кордону повезуть під конвоєм як звичайних ув’язнених”, – сказано в повідомленні.

Спочатку ув’язненим сказали, що розглядатимуть лише тих, хто раніше служив чи воював. Але незабаром стало зрозуміло, що до списків вносять усіх охочих. В одній із виправних колоній записатися захотіли близько 200 осіб, але список скоротили приблизно до 40 – їх перевіряли на поліграфі.

“Там нацистів дуже складно виявляти, і вони дуже добре підготовлені. Ви йтимете в авангарді, допомагатимете виявляти нацистів, тому повернуться далеко не всі”, – так ув’язнених “мотивували” йти воювати.

Їм обіцяли, що повернуться близько 20%, а потім уже почали говорити, що “майже ніхто не повернеться”.

Незважаючи на це, багато ув’язнених прийняли таку пропозицію. Частину з них кинулися відмовляти їхні рідні і у відповідь вони чули таке: “Якщо станеться найгірше, я зароблю тобі на квартиру”. Крім того, між собою злочинці обговорюють те, “скільки можна звідти (з України – Ред.) вивезти”.

“На другий день після новини про збори він сказав, що підписав контракт і ходу назад немає. Але сьогодні сказав, що контракти укладатимуть після прибуття на місце. За його словами, вони їдуть воювати, а не відновлювати. Чому погодився? Його підкупила обіцянка, що за пів року він повернеться додому і судимість погаситься. Крім цього, коли мине пів року і хтось захоче продовжити службу, ця компанія забезпечить роботою”, – розповів родич ув’язненого, який погодився воювати в Україні.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Обіцяють амністію та зарплату: російських в’язнів почали вербувати до ПВК “Вагнер” для війни в Україні