Обмежить надприбутки Кремля: Єврокомісія вперше назвала граничну ціну на газ

Європейська комісія (ЄК) запропонувала встановити граничну ціну на газ на рівні 275 євро за мегават-годину. Це значно вище за нинішню ціну в 120 євро, але нижче від пікових значень 2021-22 років.

Про це йдеться у повідомленні ЄК. Пропозиція Єврокомісії все ще потребує схвалення національних урядів країн Євросоюзу. Однак це вперше, коли ЄК озвучила граничний рівень цін на газ.

Передбачається, що запровадження “стелі” цін на газ дозволить Європі забезпечити стабільність на егнергетичному ринку. Однак цей ліміт також покликаний позбавити Росію наддоходів, які Кремль отримує від продажу палива втридорога.

Йдеться про “екстрений механізм втручання”. Він спрацює, якщо ф’ючерси на нідерландському хабі TTF досягнуть встановленого рівня, а різниця між цими спотовими цінами та цінами на скраплений природний газ (ЗПГ) перевищить 58 євро. Механізм може бути активовано з 1 січня 2023 року.

“Коли ці умови буде виконано, Агентство зі співробітництва органів регулювання енергетики (ACER) негайно опублікує повідомлення про коригування ринку… Наступного дня набуде чинності механізм корекції ціни, і заявки на TTF, що перевищують стелю, не прийматимуться”, – пояснили в ЄК.

Доповнюється…

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN