Connect with us

Новини

Обвинувачений у держзраді екссуддя з Криму, працює в військкоматі Дніпра? ВІДЕО

Published

on

Колишній голова Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Валерій Чорнобук, обвинувачений у державній зраді, зміг мобілізуватися до лав Збройних Сил України у Дніпрі та використати це для припинення судового розгляду кримінальної справи проти нього.

Про це інформує «Zmina», пише Варта1

Валерій Чорнобук навесні 2014 року допомагав окупантам переводити кримське судочинство на законодавство Росії, агітуючи суддів служити Росії та приймати російське громадянство.

Коли слідчі в кримінальному провадженні про державну зраду Чорнобука перейшли до стадії оголошення ордеру про арешт, екссуддя почав переховуватися від слідства. Його затримали у київському дворі будинку, де він переховувався.

Advertisement

Цю кримінальну справу Печерський райсуд Києва розглядав дуже повільно. Навіть підготовче засідання суддя Віта Бортницька не могла провести вісім місяців – з січня до вересня 2020 року.

Розгляд кримінального провадження за обвинуваченням Чорнобука зупинено через те, що він мобілізувався до лав Збройних Сил України. Однак відповідної ухвали суду у судовому реєстрі – немає, а на запит відповіді не отримали.

Журналіст та громадський діяч з Дніпра Іван Красіков ще 30 березня на своїй фейсбук-сторінці про службу Чорнобука в Амур-Нижньодніпровському районному центрі комплектування Дніпра.

Advertisement

“Мої джерела, які на рівні керівництва, пов’язаного з військовими частинами, з обласною адміністрацією, сказали, що пан Валерій Чорнобук служить в Амур-Нижньодніпровському територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки”, — сказав Красіков.

Для перевірки цієї інформації Центр журналістських розслідувань звернувся до Чорнобука та його адвоката Костянтина Грицишена. Адвокат не підтвердив і не спростував інформацію про службу його підзахисного у воєнкоматі.

“Нехай мої стосунки з клієнтом залишаться між мною і клієнтом… До побачення”, — сказав адвокат.

Сам Чорнобук не відповів на питання, надіслане йому в месенджер facebook.

Advertisement

Пресслужба Прокуратури Автономної Республіки Крим заявила, що з наступного дня після отримання ухвали – 24 травня, прокурори звернулися до Київського апеляційного суду зі скаргою на ухвалу суду першої інстанції, оскільки, “згідно з інформацією сторони захисту, вид та місце служби обвинуваченого не заважає йому брати участь у судовому процесі, зокрема, у відеоформаті”.

“Ми наголошуємо, що колишній голова Апеляційного суду АР Крим обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину – державної зради. Згідно з обвинувальним актом, він надавав допомогу РФ у проведенні підривної діяльності проти України. На виконання завдань ворога обвинувачений брав участь у переформатуванні судової системи в Криму відповідно до російського законодавства та закликав суддів до переходу на бік ворога під час активної фази окупації півострова”, – прокоментувала речниця прокуратури Катерина Діденко.

Джерела Центру журналістських розслідувань твердять, що Чорнобук служить юристом у Амур-Нижньодніпровському військоматі та має доступ до дуже чутливої інформації, що стосується мобілізаційних та персональних даних.

Центр нагадує, що обвинувачуваний, повернувшись до Дніпра із тимчасово окупованого Криму, він пішов до українського війська добровольцем. Він був начальником бані у тилу та написав про це книжку.

Advertisement

Центр журналістських розслідувань нагадує, що відповідно до ст. 335 Кримінального процесуального кодексу України, перебування обвинуваченого на військовій службі є однією з поважних причин, щоб зупинити кримінальне провадження. Для цього адвокату потрібно подати відповідне клопотання з довідкою або витягом з наказу військової частини.

Чорнобук скористався можливістю, яку надає закон. Однак зупиняти розгляд справи з причини мобілізації закон суддю не зобов’язує. Суд має оцінювати такі обставини: де саме перебуває цей мобілізований, який цей рід військ, чи виконує він бойові завдання, яка його посада і взагалі чим він займається. Не в окопі — значить можна розглядати справу далі. Про це говорить суддя Вищого антикорупційного суду Тетяна Гавриленко.

Нагадаємо, цю кримінальну справу щодо екссудді правоохоронці скерували до суду в жовтні 2019 року. Тоді за нормами Кримінального процесуального кодексу (КПК) справи, у яких максимальний строк ув’язнення перевищує 10 років, в обов’язковому порядку розглядалися колегією суддів. Її почали розглядати судді Віта Бортницька, Роман Новак та Володимир Карабань.

Влітку 2020 року Верховна Рада внесла зміни до КПК, за якими колегія суддів призначається на такі справи за бажанням обвинуваченого. У перехідних положеннях законопроєкту йдеться, що нова норма може бути застосована до вже переданих до суду справ, розгляд яких ще не почався.

Advertisement

Колегія суддів переносила судові засідання через відпустки та лікарняні, тож фактично справу почали розглядати 28 жовтня 2020 року. Суддя задовольнила клопотання підозрюваного про розгляд справи одноосібно.

Як відомо, Віта Бортницька захистила кандидатську дисертацію під науковим керівництвом колишнього адвоката Чорнобука Олега Татарова – чинного заступника керівника Офісу президента України.

2019 року Громадська рада доброчесності (ГРД) оприлюднила висновок про невідповідність Віти Бортницької критеріям доброчесності та професійної етики. Члени ради дійшли висновку, що суддя, зокрема, “допускала дії або ухвалювала рішення, обумовлені політичними мотивами, корпоративною солідарністю, маніпулюючи обставинами чи законодавством, або мала економічну, корупційну чи іншу особисту зацікавленість в ухваленні певного рішення”.

Читайте також: у Черкасах затримали переселенця під час коригування ним ворожого удару по місту.

Advertisement

Серед іншого ГРД звинуватила Бортницьку в тому, що вона, не перебуваючи на робочому місці, ухвалювала судові рішення, активісти також вказали на незадекларовані грошові активи судді.

Прокоментуйте:
Advertisement